Síť Stamford Managing se rozrostla o Fajn Radio a Agaru

radiotv2Společnost Stamford Managing, která buduje síť rozhlasových stanic, získá v nejbližší době další dva přírůstky. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání obdržela žádosti o vstup Stamfordu do licencovaných společností Fajn Radia a Radia Agara. Serveru RadioTV to potvrdil společník Stamford Managing Daniel Sedláček.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání by se těmto žádostem mohla věnovat na svém třetím zasedání v úterý 3. února.

50% v Radiu Agara

O vznikající společné platformě regionálních rádií, která sdružuje své podíly v akciové společnosti Stamford Managing jsme psali již počátkem prosince v článku Na trhu je nová firma vlastnící pět rádií a největší reklamní síť. Stamford, který dnes zcela ovládá největší reklamní síť MMS, Radio Olympic a Radio Euro K a částečně Radio Vysočina, Radio OK a Radio Blaník jižní Morava, se pro další přírůstek vypravil tentokrát do severozápadních Čech.

Akciová společnost Restamo Holding, která doposud ovládala 100% licencované společnosti Radia Agara M+M s.r.o. podle žádosti podané na RRTV rozdělí svůj vklad na dvě poloviny, z nichž jedna bude převedena na Stamford Managing a druhá na nově zřízenou firmu TH Invest s.r.o., kterou ovládají dosavadní vlastníci Agary Kamil Havlík a Jiří Turek.

40% ve Fajn Radiu

V případě Fajn Radia je situace poněkud jiná. Stamford již od října loňského roku vlastnil 40% ve firmě ESA reklamní agentura, které patří 45% licencované společnosti Fajn Radia ESA radio s.r.o. Podle nového uspořádání by měla ESA reklamní agentura svůj podíl rozdělit na 40%, které připadnou Stamford Managing a 5%, které převede na ředitele Fajn Radia Jindřicha Karase.

Součástí této žádosti je také oznámení o změně statutárního orgánu. Druhým jednatelem ESA rádio s.r.o. se stal majitel ostravského Radia Orion a místopředseda představenstva Stamford Managing Jaroslav Král.

Na téma další budoucnosti a rozvojových plánů této sítě regionálních rádií RadioTV připravuje rozhovor s členem vedení Stamford Managing.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .