RRTV vyhlásila licenční řízení o další kmitočet v Praze

radiotv22Boj o dvacátýsedmý vysílač v Praze začíná. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání dnes vyhlásila licenční řízení na kmitočet Praha – Vinohrady 89.0 MHz/158W. Ačkoliv jde o velmi slabý vysílač, který pravděpodobně pokryje pouze část území Prahy 1, Prahy 2 a Prahy 3, očekává se opět velký zájem žadatelů.

Žadatelé si budou muset pospíšit

Na svém posledním srpnovém zasedání Rada pro rozhlasové a televizní vysílání zamítla žádost společnosti JOE Media (provozovatel bývalého Radia Limonádový Joe) o krátkodobou licenci ke zkušebnímu vysílání na kmitočtu Praha – Vinohrady 89.0 MHz/150W s tím, že po dořešení problému s rušením vysílání Rádia Country (89.5) vysíláním Rádia Sázava (89.3) na uvedený kmitočet případně vyhlásí licenční řízení.

K dlouho plánovanému vyhlášení došlo až o více než půl roku později, RRTV navíc nastavila poměrně šibeniční lhůtu pro podávání žádostí. Zájemci musí svou oficiální žádost doručit do sídla regulačního orgánu nejpozději do 30. března 17:00.

Koordinátor jde do boje

Svou účast v čerstvě vyhlášeném licenčním řízení serveru RadioTV potvrdil ředitel Radia Limonádový Joe Miroslav Pýcha, který inicioval koordinaci tohoto kmitočtu. „Licenčního řízení se určitě zúčastním, zatím ovšem nevím, zda se společnosti Joe Media, s.r.o. nebo Dada media, s.r.o.,“ doplnil Pýcha.

Pokud vše proběhne podle scénáře nastíněného při řízení o jihočeskou kmitočtovou síť, veřejná slyšení proběhnou pravděpodobně v dubnu nebo květnu a vzápětí by Rada měla rozhodnout o držiteli dvacátého sedmého vysílače v Praze.

V současnosti probíhá ještě obnovené licenční řízení o kmitočet bývalého Radia Presston a chystá se soutěž o další tři regionální kmitočty. Konkrétně Tábor 94.5 MHz/200W, Uherský Brod 98.9 MHz/100W a Vsetín 88.5 MHz/100W.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .