RRTV vyhlásila licenční řízení na kmitočet v Brně

radiotv22Rada pro rozhlasové a televizní vysílání vyhlásila další licenční řízení. Poté, co v dubnu vypsala soutěž o kmitočet v Praze o výkonu pouhých 150W, nabídla zájemcům stejně silnou (slabou) frekvenci v Brně. RRTV bude přijímat žádosti o tento kmitočet do 15. června.


Kmitočet Brno – Husovice 107.0 MHz/150W s vertikální polarizací a povolenopu výškou antény nad zemí 27 metrů připravila společnost Radio Student, která vzápětí Radu požádala o přidělení licence. RRTV ovšem tuto možnost ze zákona nemá, takže po schválení kmitočtu na ČTÚ, vypsala na kmitočet licenční řízení, do kterého se může přihlásit kdokoliv.

Jelikož konkurence v brněnském rozhlasovém éteru stále ani zdaleka nedosahuje úrovně pražského trhu, lze opět očekávat ze strany potenciálních žadatelů velký zájem. Celá situace je o to překvapivější, že regulační orgány v minulosti opakovaně tvrdily, že v Brně již nové kmitočty zkoordinovat nelze a např. Evropa 2 proto na vstup do jihomoravské metropole čekala dlouhá léta. V poslední době se situace změnila, nejdříve byly uděleny dva kilowattové kmitočty Radiu Hey a AZ Radiu a dnes je k dispozici další. Kdo na něm bude vysílat, se dozvíme v průběhu léta.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .