RRTV si posvítila na Hey Radia

radiotv22V rámci pravidelné kontroly vysílání rozhlasových stanic Rada pro rozhlasové a televizní vysílání zkontrolovala ostravské a brněnské Radio Hey a v obou případech nalezla nedostatky a vydala jim upozornění k okamžité nápravě. RRTV o tom rozhodla na svém 11. zasedání konaném ve dnech 10. a 11. června 2003.

Podle tiskového mluvčího RRTV Pavla Baráka Rada neměla v úmyslu kontrolovat konkrétně rádia Hey, která patří do skupiny GES Holding; prohřešky byly objeveny v rámci pravidelné náhodné kontroly vysílání rozhlasových stanic z února 2003.

Ostrava závažnější

V případě ostravského Radia Hey, které vysílá v Ostravě na 94.7 MHz a v Opavě na 94.9 MHz, došlo podle RRTV k nedodržení licenčních podmínek programové skladby – časového schématu zpravodajských pořadů ani jejich obsahu. Ve vysílání nebyly žádné kontaktní ani publicistické pořady a podíl mluveného slova přes den byl jen 6,7% místo 10%.

Co se formátu týče,tak Rada nalezla místo hudební stanice s užitečnými informacemi a kontaktními
pořady jen proud rockové hudby přerušovaný minimem regionálních informací. Vyjádřil se tak tiskový mluvčí RRTV Pavel Barák. Provozovateli stanice, kterým je spoelčnost Fajront BS, vydala upozornění k okamžité nápravě.

Brno má jen drobné prohřešky

Radio Hey Brno, které provozuje spoelčnost Star Promotion, se proti licenčním podmínkám prohřešilo jen mírně. Podle mluvčího Rady nebyl v kontrolním dnu zařazen souhrn zpráv a informací v 18:00 a ve vysílání chyběly tzv. euroinformace. Rada opět vydala provozovateli upozornění na neplnění programové skladby se lhůtou k nápravě ihned.

Radio Hey Praha zatím kontrolováno nebylo. Dodejme, že Radia Hey patří do skupiny GES Holdingu (majitel celoplošné televize Prima), která byla opakovaně kritizována ministrem kultury Pavlem Dostálem.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .