Rozpis veřejných slyšení o licenci Praha – Vinohrady

radiotv22Boj o podprůměrnou licenci Praha – Vinohrady vstupuje do další fáze. 16. června na půdě Rady pro rozhlasové a televizní vysílání devítka žadatelů představí své projekty. O licenci se popere pětice dobře známých firem se čtveřicí nováčků na české rozhlasovém scéně.

Hlavní favority licenčního řízení je třeba hledat mezi subjekty dobře známými v rozhlasovém světě. Jednou z nich je společnost dada media, kterou vlastní iniciátor koordinace této frekvence Miroslav Pýcha. Známá je také společnost Pražské inforádio, která provozuje Radio Hey Praha a nabízí projekt stanice nazvané Radio 89,0 a společnost Max Loyd Michela Fleischmanna, který se o úspěch s projektem Info Radia v licenčních řízeních uchází již snad poosmé. Nelze opomenout ani Centrum nezávislé kultury Palác Akropolis provozující satelitní a internetovoou stanici Radio Akropolis.

Překvapivá je žádost Blanky Králové o Radio Vinohrady, protože fyzické osoby o licenci v posledních letech příliš často nežádají. Ani žádosti zbývajících právnických osob nejsou příliš obvyklé. O Radio Euro Praha žádá firma patřící do skupiny MEXX, Radio PU prosazuje společnost ovládaná lidmy z Ukrajiny a Ruska a Radio Hrošík prosazuje ve světě médií neznámá společnost Stocktrade.

Rozpis veřejných slyšení dne 16.6. 2004

účastník licenčního řízení název programu čas
Praha – Vinohrady 89.0 MHz/158W
Králová Blank Radio Vinohrady 09.00
Stocktrade, s.r.o. Radio Hrošík 09.20
dada media, s.r.o. Radio Limonádový Joe 09.40
Euro Radio Praha, s.r.o. Radio Euro Praha 10.00
Pražské inforádio, s.r.o. Radio 89.0 FM 10.20
Max Loyd, s.r.o. Radio Info 10.40
Centrum nezávislé kultury Palác Akropolis, a.s. Radio Akropolis 11.00
Radio Proglas, s.r.o. Radio Proglas 11.20
PDW Media, s.r.o. Radio RU 11.40

Pokud máte zájem poznat projekty žadatelů, můžete se slyšení účastnit osobně v sídle RRTV v Krátké 10, Praha 10 nebo si veřejná slyšení naladit na internetových stránkách RRTV. Pokud se Rada bude držet modelu svých předchozích licenčních řízení, verdikt by měl být vynesen do dvou dnů po veřejné prezentaci projektů.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .