Rozhodnuto. Radio Profil se změní na Hey – Profil

radiotv22O osudu pardubického Radia Profil je již rozhodnuto. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání schválila žádost společnosti Radio Profil s.r.o. o převod 100 procentního podílu na firmu InFin s.r.o. Rada také schválila žádost o změně jednatele licencované společnosti, dosavadní stoprocentní majitelku Naděždu Zálešákovou ve funkci vystřídá majitel Radia Čas a spolumajitel sítě Radio Hey Radim Pařízek.

Podle internetového obchodního rejstříku je firma InFin s.r.o. stoprocentně vlastněná firmou GES Media Holding a.s., jejíž jediným jednatelem je Ivan Zach. Tato firma je jedním z pilířů mediální skupiny GES a mj. přímo ovládá TV Prima, Galaxii Sport, TV Praha nebo TV Hradec Králové.

Na další informace o zařazení Radia Profil do sítě Hey Radio a o dalších plánech této rozhlasové skupiny jsme se zeptali ředitele rádií Hey Radima Pařízka.

Jak se zařazení Profilu do sítě Hey projeví na jeho formátu? Změní se názve stanice?

Chystáme pouze mírnou obměnu názvu, protože si myslíme, že Profil je rádio s dlouhou tradicí. Chceme jej tedy pojmenovat Hey – Profil. Ce se týče změny formátu, nechystáme výrazné změny. Já jsem toto rádio dobře neznal, ale po zmonitorování na mne působí profesionálně, osobně jsem čekal něco horšího. Takže vezmeme současný formát a pokusíme se přidat naše zkušenosti, které fungují v ostatních regionech.

Profil je první rádio, které vaše skupina ovládla. Jak probíhala jednání o převzetí?

Jednání bylo dlouhé a náročné, ale podařilo se nám paní Zálešákovou přesvědčit, že nechceme rádio zbourat a postavit na zelené louce, nýbrž zařadit Profil do naší sítě a poskytnout mu náš know-how a nové možnosti.

V médiích se spekulovalo, že Profil je zadlužený. Jistě jste jeho hospodaření zkoumali, je to tedy pravda?

Já jsem nenašel žádné dluhy, ale nejsem odborník, takže se nemůže kompetentně vyjádřit. Odpověď dají až chystané podrobné finanční audity. Osobně jsem byl přijemně překvapen způsobem, jakým paní Zálešáková Profil řídila.

Jaké plány máte do budoucna se sítí Hey Radio? Chystáte se k další expanzi? Probíhají už nějaká jednání s dalšími stanicemi?

Nemáme snahu udělat celoplošné rádio, ale síť regionálních stanic. V poslední době vznikl v Ostravě jakýsi mediální dům, kde vytváříme základní osy formátů sítě rádií Hey, ale regiony si potom samy dělají své zvláštností. Chceme totiž jednotlivým rádiím ponechávat vlastní regionální punc.

Společně s GES Holdingem samozřejmě chceme pokračovat v rozšíření sítě rádií Hey a nějaká jednání v současné débě probíhají. Rádi bychom naše akvizice učinili co nejvíce transparentní, takže existuje snaha soustředit vlastnický vliv všech rádií sítě Hey do jedné společnosti, která bude ovládána zčásti pražským GES Holdingem a z části ostravskou rozhlasovou skupinou.

Každopádně do budoucna chceme zůstávat štikou v českém rozhlasovém rybníku.

Děkuji za rozhovor.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .