Radio Sázava přestalo vysílat

radiotv22Silnější z obou rádií vysílajících pod jménem Sázava, se včera večer odmlčelo. Stalo se tak na příkaz Českého telekomunikačního úřadu, který minulý pátek vydal předběžné opatření, kterým zakazuje vysílání provozované Miroslavem Pýchou.

„ČTÚ dne 2. 4. 2003 nařídil formou předběžného opatření, aby byl zastaven provoz rádiového zařízení umístěného v objektu firmy PRESSTON s.r.o., v k.ú. obce KOZMICE, ze kterého je šířeno neoprávněné vysílání programu pod označením Rádio Sázava. Důvodem pro vydání rozhodnutí byla skutečnost, že pod označením Rádio SÁZAVA vysílaly dva subjekty a to Autocentrum Šternberk a Ing. Miroslav Pýcha,“ sdělil RadioTV za společnost Autocentrum Šternberk Petr Laštovka.

Na základě tohoto rozhodnutí včera okolo osmé večer majitel vysílače a bývalého Radia Presston Josef Zoch tento pětikilowattový vysílač vypnul a na frekvenci 89.3 MHz se po dvaceti dnech opět vrátil šum. S výjimkou malého území, které pokrývá konkurenční provizorní vysílač skupiny Michalčák-Laštovka.

Kdy a jestli vůbec bude vysílání Radia Sázava ze Zochovy kóty Kozmice znovu spuštěno, nám Miroslav Pýcha nesdělil. Prozradil pouze, že se tato kauza dnes opět objeví na obrazovkých České televize a v reportáži Událostí by se mělo objevit i vyjádření zástupců ČTÚ.

Podle zástupců Autocentra Šternberk má ČTÚ výhrady nejen k neoprávněnosti vysílání Pýchovy skupiny, ale i k technickým parametrům vysílače Josefa Zocha. „Zákaz provozování zařízení se vztahuje na vysílání provozované Ing. Miroslavem Pýchou, který není oprávněn jednat jménem společnosti M-Publicity, která je držitelem licence pro rádio Sázava. Navíc signál šířený z tohto zařízení výrazně porušuje parametry stanovené ČTÚ. Neuposlechnutím příkazu ČTÚ se ing. Miroslav Pýcha dopouští dalších závažných porušení platných právních norem,“

Podle vlastníka licencované společnosti M-Publicity ovšem Miroslav Pýcha za společnost nejedná. „Pan Pýcha se stará pouze o program Radia Sázava, za společnost M-Publicity je kompetentní nový jednatel, který byl jmenován 19. března valnou hromadou společnosti,“ uvedl Fišer minulý týden pro RadioTV.

UPDATE: V pátek večer bylo vysílání Radia Sázava obnoveno.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .