Radio Profil mění majitele, vznikne Hey Pardubice?

radiotv22Pardubické Radio Profil změní majitele. Na stole Rady pro rozhlasové a televizní vysílání leží žádost licencované společnosti Radio Profil s.r.o. o povolení převodu podílu. Podle dostupných informací se Profil zařadí do skupiny Radio Hey.

Radio Profil je jedním z nejstarších rádií v Česku. Zahájilo vysílání už v lednu 1992 a dnes pokrývá ze čtyř vysílačů v Pardubicích, Hradci Králové, Chotěboři a Havlíčkově Brodě Pardubický kraj a velkou část Královéhradeckého kraje a Vysočiny. Každý týden si Radio Profil naladí 85 tisíc posluchačů. Licenci Radia Profil vlastní společnost Radio Profil s.r.o. doposud stoprocentně ovládaná Naděždou Zálešákovou, která je zároveň jedinou jednatelkou firmy.

Informace o možným vlastnických změnách v Radiu Profil se poprvé objevily již počátkem ledna. Jakékoliv vlastnické změny v licencovaných společnostech ovšem musí schvalovat RRTV a ta dlouho o žádné podobné žádosti nevěděla. „Rada zatím žádnou žádost o předchozí souhlas Rady se změnou vlastnických poměrů ve společnosti provozovatele neobdržela. Ale nemusí jí o prvoplánovou změnu, může jít o společnosti v pozadí – a o tom se Rada může dozvědět až
třeba od vás, neb nemá pravomoc zasahovat do hlubších struktur,“
reagoval minulé pondělí vedoucí oddělení informací RRTV Pavel Barák.

Až koncem minulého týdne se objevil první hmatatelný důkaz. RRTV obdržela dvě žádosti od provozovatele Radia Profil. Jednalo se o povolení převodu obchodního podílu a změny jednatele společnosti. RadioTV doposud nezjistilo, kdo bude novým jednatelem ani která firma získá podíl v Radiu Profil, je ovšem velmi pravděpodobné, že se jedná o firmu patřící do skupiny Hey rádií.

Současně s oběma žádostmi Radia Profil totiž na RRTV dorazilo oznámení společnosti Fajront BS (provozovatel Radia Hey Ostrava) ve smyslu §58 mediálního zákona, který ošetřuje slučování provozovatelů vysílání nebo situace, kdy členové statutárních nebo jiných orgánů jsou stejné osoby nebo osoby blízké.

Vedení Radia Profil zatím úvahy o vlastnických změnách nechce komentovat. „Věci jsou v pohybu, tuto informaci nemohu potvrdit ani vyvrátit. Ale právě proto, že případné změny podléhají souhlasu Rady, prozatím nechci a nebudu nic komentovat,“ reagovala Zálešáková na dotaz, zda Radio Profil ovládla síť Hey.

Bližší podrobnosti by měly být známy v průběhu týdne. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání by totiž obě žádosti Radia Profil a oznámení Fajront BS měla projednat na svém nejbližším zasedání, které proběhne od úterý do čtvrtka.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .