Radio Presston se vrací jako Radio nový Presston

radiotv22O výsledku licenčního řízení o kmitočet Benešov – Kozmice 89.3 MHz/5kW bylo rozhodnuto v rekordním čase. Hned následující den po doplňkových veřejných slyšeních Rada pro rozhlasové a televizní vysílání udělila licenci společnosti M-Publicity a jejímu projektu Radia nový Presston. Tento verdikt byl odbornou veřejností předpokládán, zejména radní Žák a Jakobec projevili při úterních veřejných slyšeních svůj názor dostatečně zřetelně.

Společnost M-Publicity benešovskou licenci získala již před půldruhým rokem pro svůj projekt Radia Sázava. Jeho realizaci ovšem po celý rok provázely spory dvou znepřátelených skupin v licencované společnosti a vše vyvrcholilo na podzim 2003, kdy Městský soud v Praze rozhodnutí Rady zrušil.

Znovu otevřeného licenčního řízení se až na dvě výjimky účastnili všichni původní žadatelé. Tou první je společnost Pop Production, která s Radou přestala komunikovat, a druhou původní vlastník benešovského kmitočtu společnost Presston s.r.o. Ta se účasti dobrovolně vzdala, aby podpořila žádost společnosti M-Publicity.

Sama vítězná společnost ovšem prochází obdobím bouřlivých změn. Jak na veřejných slyšeních uvedl jednatel firmy Petr Laštovka, společnost se minulý týden přejmenovala na NewLine s.r.o. a po dohodě s majitelem bývalehé Presstonu Josefem Zochem změnila i název plánované stanice z Radio Sázava na Radio nový Presston. „Je třeba udělat tlustou čáru za minulostí a přitom z původního Presstonu využít všeho dobrého,“ uvedl na veřejných slyšeních Zoch.

Co se vlastnické struktury týče, Laštovka Radu informoval, že v současnosti patří 34% firmě Autocentrum Šternberk a 66% procent Borisi Fišerovi, s tím, že Autocentrum má na Fišerův podíl opci a když jí to zákon dovolí, ovládne celou licencovanou společnost.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .