Radio Karolína v Aši dokrývač nezískalo

radiotv22Návštěvního dne na úřadu Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) se včera mj. zúčastnili šéf rozhlasového domu Frekvence1/Evropa 2 Michel Fleischmann, ale především bývalý generální ředitel TV Nova Vladimír Železný. Ten popřel informace Mladé fronty Dnes.

Podle serveru Česká média Železný na veřejném slyšení před RRTV popřel informace tisku, že údajně podepsal citované smlouvy, týkající se převodu 60 procentního podílu ve společnosti CET 21 s PPF. Tyto informace přinesla včerejší Mladá fronta Dnes.

Železný totiž popřel, že by vůbec nějakou smlouvu s PPF podepsal, a to slovy: „V životě jsem žádnou smlouvu s PPF nepodepsal“. Prohlásil také, že jedinými právoplatnými statutárními zástupci společnosti CET 21 jsou v poslední době oznámení noví jednatelé, tedy on sám a jeho advokát Robert Vladyka.

Železný také údajně zdůraznil, že jakékoliv jednání RRTV nebo kroky činěné radou na základě podání jiných osob by byly hodnoceny jako nezákonné.

Labe bude mít odpojený program v Mostě

Kromě včerejšího návštěvního dne RRTV na svém 6. zasedání ve dnech 9. a 10. března řešila běžné záležitosti.

Zklamání bude asi patrné v Radiu Karolína. Radní totiž nevyslovili souhlas s žádostí Rádia Venkow, spol. s r.o.. Karolína žádala o dokrývací kmitočet Aš – Háj 107,9 MHz/38 W. „Protože oblast pokrytí tohoto kmitočtu není přirozenou spojitou součástí území pokrytého signálem Radia Karolína,“ zdůvodnil pro RadioTV zamítavé rozhodnutí Petr Pospíchal, předseda Rady.

V Mostě stále nevysílá Radio Labe společnosti North Music s.r.o., které sice už dávno získalo kmitočet 99,6 MHz, ale v průběhu času Rada RTV posvětila změnu stanoviště. Nyní odsouhlasila i změnu licenčních podmínek – realizace odpojeného programu na této frekvenci.

Událostí zasedání je vyhlášení řízení o udělení licence k provozování rozhlasového vysílání šířeného prostřednictvím vysílačů v lokalitě Praha se STP Praha – Vinohrady 89,0 MHz/0,158 kW. Více v článku Rada vyhlásila řízení o další kmitočet v Praze.

Na tapetě je nyní brněnské Radio Krokodýl. RRTV zahájila s provozovatelem Nonstop, s.r.o. správní řízení pro možné porušení § 48 odst. 1 písm. a) zákona č. 231/2001Sb. za zařazení reklamy do vysílání dne 25. ledna 2004 a vyzvala ho k vyjádření.

Televize si od Rady vysloužily upozornění

Poslední dobou se na Českou televizi (ČT) řítí stížnost za stížností. Tentokrát RRTV vydala podle § 59 veřejnoprávní televizi upozornění, že v pořadu Na hraně dne 16. února 2004 v 18:05 hod. došlo k porušení § 31 odst. 3 tím, že složení pozvaných hostů i postupem moderátorek nebylo dbáno zásad objektivity a vyváženosti a byl zvýhodněn jeden názorový proud.

Další upozornění na porušení § 48 odst. 1 písm. c) zákona č. 231/2001 Sb. si ČT vysloužila z důvodů odvysílání reklamního spotu, který obsahoval vlastní propagaci a ve kterém vystupovali moderátoři Událostí v měsíci prosinci 2003. Jedná se o inkriminovaný spot informující o „rostoucí inflaci a od roku 1997 stabilního televizního poplatku 75 Kč“.

Upozorněním bude odměněna i společnost Studio ReVi, s.r.o. provozující místní vysílání programu RTM TV prostřednictvím pozemních vysílačů na porušení licenčních podmínek s lhůtou k nápravě ihned za zařazením programu Óčko a to bez souhlasu Rady.

TV Morava, s.r.o. získala svolení ke změně licenčních podmínek pro místní (regionální) vysílání programu TV Morava prostřednictvím pozemních vysílačů pro lokalitu Olomouc 27. kanál. Naopak RRTV zamítla žádost FTV PREMIÉRA, spol. s r.o. o změnu v souboru technických parametrů v lokalitě Pěkov. „Protože nelze stanovit soubor technických parametrů z důvodu technické nerealizovatelnosti,“ objasnil důvod předseda Rady Pospíchal.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .