Radio Hey Ostrava přerušilo vysílání na 94,7 FM

Radio HEY Ostrava, třetí nejposlouchanější regionální rádio v Ostravě, o půlnoci v pátek 25.3.2005 přerušilo vysílání na kmitočtu 94,7 FM.

Provozovatelé rádia tak vyhověli rozhodnutí Městského soudu v Praze, který na základě žaloby jednoho z neúspěšných žadatelů o ostravskou licenci v roce 2002, zrušil rozhodnutí Rady pro rozhlasové a televizní vysílání o přidělení licence společnosti FAJRONT BS, s.r.o., která ostravské Radio HEY provozuje.

V současné době Radio HEY využívá pouze svůj druhý kmitočet 94,9 FM, který je šířen z vysílače v Chlebičově u Opavy. Tato frekvence však ani zcela nepokryje území, na kterém posluchači přijímali vysílání rockového radia na frekvenci 94,7 FM. Díky tomuto omezení Radiu HEY hrozí ztráta části posluchačů a ekonomické ztráty nepočítaje.

V průběhu pátku vyjadřovali posluchači Radiu HEY své sympatie a velkou lítost nad přerušením vysílání na frekvenci 94,7 FM. „Přišlo nám na 5 tisíc SMS a maily zahltily naši elektronickou poštu,“ prozradil majitel Radia HEY Radim Pařízek a dodal: „Všem posluchačům ze srdce děkujeme, že jsou s námi a že nám dali jednoznačně najevo, že naše snažení mělo a má smysl. Uděláme vše co bude v našich silách, aby se Radio HEY na frekvenci 94,7 FM co nejdříve vrátilo.“ Patříte-li mezi posluchače, kterým není osud Radia HEY lhostejný, můžete se přidat k ostatním a poslat svou podporu e-mailem na adresu 947@radiohey.cz.

Iveta Kubalová

Tisková zpráva Radia Hey

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .