Radio Čas bude ve Zlíně vysílat na podzim

radiotv22Ostravské Radio Čas se na podzim oficiálně objeví na Zlínsku. V oblasti, kterou doposud místy pokrývala svým vysílačem v Javorníku, od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání totiž získalo dokrývač Zlín 103.6 MHz/300W. Serveru RadioTV to potvrdil mluvčí RRTV Pavel Barák.

Radio Čas je druhým nejúspěšnějším neceloplošným rádiem, podle posledních výsledků Mediaprojektu jej denně ladilo 189 tisíc posluchačů, zatímco nejúspěšnější Blaník poslouchá denně 395 tisíc lidí. Radio Čas doposud vysílalo ve třech mutacích – ostravské z vysílače Ostrava – Slezská 92.8 MHz/5kW, slezské z vysílačů Havířov – Godula 89.5 MHz/1kW a Třinec – město 98.3 MHz/1kW a valašské z vysílače Frenštát – Javorník 105.9 MHz/1kW a tří lokálních dokrývačů v Hranicích, Vsetíně a Valašském Meziříčí.

Ve Zlíně od října

„Zahájení vysílání na zlínském vysílači plánujeme v průběhu října,“ říká ředitel Radia Čas Radim Pařízek a dodává, že vysílač nebude umístěn v žádné z dosud používaných lokalit jako jsou Tlustá Hora nebo Mladcová. „Vysílat budeme z oblasti filmových ateliérů.“

Ačkoliv posluchači v některých výše položených oblastech Zlína mohou ladit Radio Čas ve valašské mutaci už dnes, což potvrzuje Pařízek řadou posluchačských ohlasů ze Zlína, zlínská kotlina se dočká sígnálu Radia Čas až v říjnu. Podle Pařízka se bude na zlínský vysílač přenášet valašská mutace, která ale dozná určité odlišnosti, např. v oblasti reklamních breaků nebo zpravodajství.

Frekvenci Zlín 103.6 MHz/300W získala společnost Juke Box, s.r.o. od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání na základě tzv. pozitivní fikce. Zjednodušeně řečeno jde o paragraf mediálního zákona, který říká, že pokud se k žádosti o změně licence RRTV nevyjádří do šedesáti dnů, je tato automaticky schválena. Žádost Radia Čas ležela na úřadu RRTV v mezidobí, kdy byla stará Rada odvolána a nová dosud nebyla zvolena, takže po zkoordinování kmitočtu na ČTÚ jej Čas automaticky získal.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .