Rádia Vox, Limonádový Joe, Brno Valc a Radiohrad zítra skončí

radiotv22O silvestrovské půlnoci skončí historie čtyř rozhlasových stanic. Pražským rádiím Vox a Limonádový Joe, brněnskému rádiu Brno Valc a těrlickému Radiohradu vyprší k poslednímu prosinci platnost licence a na jejich frekvencích se objeví zbrusu nová rádia. Jedinou výjimkou jsou kmitočty Radiohradu, které z rozhodnutí Rady pro rozhlasové a televizní vysílání připadnou ostravskému Radiu Čas.

Licenci Radia Vox k vysílání na kmitočtu Praha 95.3 MHz/5kW Rada udělila společnosti Broadcast Media, s.r.o. a jejímu projektu rockového Radia Zeppelín.
Po několika měsících klidu se události daly do pohybu v prosinci. Na žádost stoprocentního vlastníka licencované společnosti Karla Kasala Rada vyslovila souhlas s převodem podílu ve výši 34% na nového společníka Radio Investments, s.r.o., se změnou sídla a se změnou jednatelů. Kvůli problémům s ochrannou známkou byla podána žádost o změnu názvu stanice na Radio Beat. Pod tímto názvem by také stanice dnes o půlnoci měla zahájit vysílání ze svého sídla v Říčanské ulici.

Radio Vox i v poslední den platnosti licence vysílá, ačkoliv v posledních měsících mívalo časté a dlouhé výpadky modulace.

Licenci Radia Limonádový Joe k vysílání na kmitočtu Praha 90.3 MHz/1kW Rada udělila společnosti 4S Production a jejímu projektu bulvárně zábavného Radia Expres. Zatímco Beat se zařadil do rodiny Kiss rádií, Expres zamířil do stáje Regie Radio Music. Místa programového a hudebního ředitele obsadila známá dvojka Těžkej Pokondr a ve vysílání by se měla objevit jména jako Bořek Slezáček (ex Bonton), Viola Gebauerová (ex Orion), Lucka Horárková (ex Evropa 2) nebo Petr Burger (ex Impuls). Sídlo stanice je přímo na strahovském stadionu, vysílání ale nebude záhájeno dnešní půlnocí. „Expres má zpoždění.,“ uvedl šéf produkce Filip Žemlička.

Radio Limonádový Joe už vysílání ukončilo, na frekvenci 90.3 MHz není ani nosná vlna.

Licenci Radia Brno Valc k vysílání na kmitočtu Brno 103.4 MHz/1kW Rada udělila společnosti PS Křídla, s.r.o. a jejímu projektu Radia Petrov. „Naše rádio se bude věnovat především posluchačům ve věku od 35 do 49 let. Chceme nabídnout známé hity nejen současné, ale i ze 60. až 80. let. Naším cílem je navodit u posluchačů pocit uklidnění, relaxace, pohody a bezpečí,“ uvedl pro brněnskou Rovnost ředitel stanice Karel Burian. Stanice sídlí v budově M-Paláce v Heršpické ulici a vysílání by mělo být zahájeno v prvních vteřinách po půlnoci.

Licenci Radiohradu k vysílání na kmitočtech Havířov 89.5 MHz/1kW a Třinec 97.4 MHz/200 W Rada udělila společnosti JUKE BOX, s.r.o. jako územní rozšíření vysílání Radia Čas.

Radiohrad už své vysílání ukončil, dnes po sedmnácté hodině se na jeho vlnách osobně rozloučil majitel licence Milan Rašík.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .