Rádia houfně žádají o nové kmitočty

radiotv22Rada pro rozhlasové a televizní vysílání je zahlcena žádostmi provozovatelů rádií o nové a nové kmitočty. Na svém 10. zasedání projednávala žádosti rádií Čas, Most, Proglas a Kiss Publikum, která dohromady připravila osm nových nízkovýkonových kmitočtů. Tyto kmitočty by po případném schválení Českým telekomunikačním úřadem měly být přiděleny přímo těmto rádiím. Podle nového zákona o rozhlasovém a televizním vysílání Rada totiž na nízkovýkonové kmitočty (obvykle jde o vyzářený výkon pod 500W) nevypisuje žádné řízení a nenabízí jej do soutěže ostatním provozovatelům.

Největší hlad po kmitočtech má provozovatel Radia Čas Radim Pařízek. Radě předložil ke schválení hned stowattové kmitočty v Hranicích, Vsetíně a Valašském Meziříčí. To vše poté, co loni v červnu zvítězil v licenčním řízení o frekvence Radiohradu, získal na podzim lukrativní dokrývač na Valašsku a letos na jaře se svým novým projektem Radia Fajront uspěl v licenčním řízení o lokální vysílání v Ostravě. Radia Most a Kiss Publikum připravila dva kmitočty a jedním kmitočtem chce svoji sbírku rozšířit Radio Proglas.

 • Jukebox, s.r.o. (Radio Čas FM) – žádost o kmitočty Hranice 97.9 MHz/100W, Valašské Meziříčí 96.3 MHz/100W a Vsetín 96.1 nebo 96.3 MHz/100W
 • Radio Publikum, s.r.o. (Kiss Publikum) – žádost o kmitočty Uherský Brod 98.9 MHz/100W a Vsetín 88.5 MHz/100W
 • Radio Most, s.r.o. (Radio Most) – žádost o kmitočty Louny – Červený Vrch 96.8 MHz/200W a Ústí nad Labem – Kočkov 100.2 MHz/100W
 • Radio Proglas, s.r.o. (Radio Proglas) – žádost o kmitočet Žďár nad Sázavou 104.0 MHz/200W

  Ve všech případech Rada jednohlasně souhlasila s odesláním žádosti požadavku Českému telekomunikačnímu úřadu na koordinaci těchto kmitočtů. Pokud ČTÚ kmitočty schválí, k jejich přidělení by mohlo dojít na jednom z červnových zasedání RRTV.

 • Autor článku:

  Napsat komentář

  Pro přidání komentáře musíte .