Rádia Blaník, Beat a Labe mají nové frekvence

radiotv22Tento týden se konalo 11. zasedání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Hlavním tématem bylo prodloužení licence televizi Prima, ale i ostatní televizní a rozhlasoví provozovatelé žádali o nejrůznější licence, výjimky či změny.

Rada zatím neprodloužila celoplošnou vysílací licenci televizi Prima a pozve si její zástupce, resp. představitele držitele licence, společnosti FTV Premiéra, k ústnímu jednání příští týden. ČTK to řekl mluvčí rady Pavel Barák. Rada by chtěla znát vyjádření FTV Premiéra k některým dílčím otázkám, aby mohla zvolit nejvhodnější řešení prodloužení licence. Prima má licence dvě, již dříve prodlouženou regionální pro oblast Prahy a okolí, a druhou satelitní doplněnou pozemními vysílači. RRTV již dříve sdělila, že před prodloužením licence musí vyřešit problém, zda je před lety udělená satelitní licence v souladu se současnou legislativou. Otázku, zda licence nebyla automaticky prodloužena, když po odvolání předchozí mediální rady vznikla časová prodleva od podání žádosti, již rada vyřešila. Podle Baráka se licence automaticky neprodloužila.

Radio Evropa 2 žádalo o snížení věkové hranice cílové skupiny posluchačů, snížení podílu domácí hudební tvorby a lokální odpojování bez určení jeho času a rozsahu. Rada však vyjádřila zamítavé stanovisko. Evropa 2 navíc v minulých týdnech požádala regulační orgán o změnu souboru technických parametrů. Evropa 2, spol. s r.o. žádala o koordinaci kmitočtu Olomouc – město 91,0 MHz/200 W a Mariánské Lázně 91,0 MHz/100 W. V prvním případě žádost odmítla, ve druhém přerušila řízení a odeslala požadavek ČTÚ.

RRTV rovněž zamítla žádosti provozovatelů rozhlasového vysílání programů rádií Jih a Most, které zažádaly o snížení podílu mluveného slova, stanoveného v podmínkách k licenci. Se svou žádostí neuspělo ani Kiss 98fm, kterému již na minulém zasedání Rada nevyhověla. Přerušila řízení a odeslala žádost ČTÚ o koordinaci kmitočtu Praha – Dlabačov 98,1 MHz/1 kW. Naopak Radio Beat uspělo a získalo nový kmitočet Kutná Hora – Kaňk 107,5 MHz/200 W.

Společnosti BBC Radiocom (Praha) s.r.o. provozující u nás Radio BBC regulační orgán přerušil řízení a souhlasí s odesláním požadavku ČTÚ na koordinaci změny stanoviště a výkonu kmitočtu 99,1 MHz z lokality Hradec Králové – Hoděšovice 1 kW na Pardubice – Opatovice 2,5 kW. To samé potkalo i Kiss Proton, které má zájem o kmitočet Klatovy – Doubrava 92,9 MHz/500 W.

Slavit ale může Radio Blaník i Radio Labe. Blaník od Rady obdržel nový kmitočet Ústí nad Labem – Kočkov 94,5 MHz/200 W, takže v krajské metropoli Ústeckého kraje bude mít nejideálnější pokrytí. Již nyní lze toto rádio poslouchat na frekvenci 100,6 MHz (dříve Rádio Tep) a na celoseveročeské frekvenci 106,5 MHz. Ústecké Labe se nespokojilo s Ústím a Teplicemi, a vstupuje do Mostu. Rada přiděluje provozovateli, tedy North Music s.r.o., kmitočet Most – Špičák 99,6 MHz/200 W.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .