Rada udělila další licence: Radiohrad neobhájil!

radiotv22Rada pro rozhlasové a televizní vysílání dnes rozhodla o dalších licencích. Kromě rádií Vox, Limonádový Joe a Brno Valc je ve všech případech jasno. Největším překvapením je neudělení licence Radiohradu Milanu Rašíkovi, Rada ji přidělila jako územní rozšíření provozovateli Radia Čas FM.

Už před dvěma týdny Rada přidělila dvanácti licencí, o které kromě současných provozovatelů nikdo nepožádal. Na dnešním zasedání rozhodla o dalších devíti licencích, které obhájili také stávající provozovatelé. Těmi šťastnými jsou Radio 1, Evropa 2, Country Radio, Kiss 98fm, Kiss Morava, Radio Egrensis, Radio Rubi, Radio Agara a Radio Classic FM. Rada jim licenci udělila na dalších šest let.

Evropa 2 navíc získala licence tří svých dosud samostatných lokálů. Rada zamítla žádosti stávajících provozovatelů rádií Evropa 2 – České Budějovice, Evropa 2 – Radioclub a Evropa 2 – Diana a připojila je k licenci pražské Evropy 2.

Největším překvapením je bezesporu případ licence Radiohradu. Rada zamítla nejen žádost stávajícího provozovatele Milana Rašíka, ale také žádost Studia CMYK Ostrava o českopolské Radio Euro plus a žádosti Hellaxu, Apolla a Proglasu. Schválena byla žádost o územní rozšíření společnosti JUKE BOX, s.r.o., takže na frekvencích 89.5 a 97.4 MHz od příštího roku uslyšíme Radio Čas FM.

Rada dosud nerozhodla o licencích rádií Vox, Limonádový Joe a Brno Valc, o které požádaly desítky subjektů. Rozhodnutí v těchto případech lze očekávat v průběhu měsíce června.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .