Rada nabídla dalších sedm dokrývačů

radiotv22Během několika měsíců se naše VKV pásmo opět o něco více zahustí. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání na svém 19. zasedání rozhodla o vyhlášení zkoordinovaných kmitočtů Mariánské Lázně 91.0 MHz/100 W, Zlín 93.9 MHz/500 W, Karlovy Vary 94.7 MHz/200 W, Olomouc 96.0 MHz/500 W, Jihlava 96.7 MHz/5 kW, Tachov 98.3 MHz/100 W a Sokolov 102.9 MHz/100 W jako územním rozšíření pro stávající provozovatele.

Mezi sedmi dokrývači každopádně vyčnívá pětikilowattový kmitočet 96.7 MHz pro Jihlavu – město. Podle dostupných informací zaujal Evropu 2, možný je také zájem brněnských rádií Krokodýl a Kiss Hády a nelze vyloučit ani účast některého východočeského rádia. Ovšem největším favoritem je programová síť BBC, která koordinaci tohoto dokrývače iniciovala.

Velká poptávka bude jistě o půlkilowattový dokrývač Olomouc – Tabulový vrch, o který se postaralo Radio Haná. V žádném případě to ale nebude mít jednoduché, protože jeho příjem je v Olomouci bezproblémový. Naopak velmi špatný signál má v hanácké metropoli Radio Hity, které nám už svůj zájem potvrdilo. Očekávat lze také žádost Evropy 2 a snad i některého ze zlínských rádií.

Poněkud odlišná je situace u dokrývačů Zlín – Mladcová a Karlovy Vary – sídliště, i tyto si připravila síť BBC, která se snaží dostat svůj signál do nových krajských měst. Jako konkurenta lze předpokládat ČRo 2, která vrámci dostavby celoplošné sítě kmitočty ve Zlíně a Karlových Varech potřebuje.

Do jedné skupiny lze zařadit nízkovýkonové západočeské dokrývače Tachov – Želivského, Sokolov – sídliště a Mariánské Lázně – Nádražní. Jejich koordinaci zinscenovalo Radio Dragon a dá se očekávat, že se o některé přihlásí také jeho hlavní konkurent – chebské Radio Egrensis – a také E2 a F1. Vcelku logicky by severnější z těchto dokrývačů zapadly také do pokrytí rádií Most a Agara, nepřekvapila by ani účast FM plus

Uzávěrka žádostí o tyto dokrývače je už 31. října, ale na rozhodnutí si budeme muset počkat ještě dalších pár týdnů. Radu pro rozhlasové a televizní vysílání totiž čeká spousta práce. Dodnes ještě nerozhodla o sedmi dokrývačích vyhlášených v červnu a v nejbližší době by se měla zabývat čtrnácti licencemi, o které se bojovalo na veřejných slyšeních začátkem října.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .