Pražské licence pro Tón, Twist a Impuls 2, Brno pro Radio Špica a AZ!

radiotv22Článek byl doplněn o výsledky licenčních řízení v Brně a Vyškově.

Během letošního roku by v Praze měla začít vysílat tři nová rádia. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání dnes přidělila kmitočty pro pražské vysílání rádiím Twist, Tón a Impuls 2. Dvě licence pro vysílání v Brně Rada přidělila novému Radiu Špica a zlínskému AZ Radiu a vyškovský kmitočet získalo Radio Krokodýl. Serveru RadioTV to potvrdil místopředseda Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Petr Štěpánek.

Slovenské Radio Twist chce v prvním roce v Praze šířit nezměněnou verzi svého vysílání, v dlaších letech by se ve vysílání měla objevovat okna v českém jazyce. O úmyslech Radia Twist v Česku informoval RadioTV v dubnu jeho generální ředitel Andrej Hryc.

Společnost Londa, s.r.o., která provozuje celoplošné Radio Impuls, přesvědčila Radu projektem dopravně orientovaného Radia Impuls 2, které by mělo přinášet také základní zpravodajství a muziku mladšího formátu než vysílá celoplošný Impuls.

Třetím z úspěšných žadatelů je společnost Czech Radio Praha, s.r.o. s projektem Radia Tón, které by mělo být ryze pražskou stanicí se silnou reportérskou složkou pro cílovou skupinu 25-35 let. O této společnosti jsme nedávno psali v souvislosti s napojením na Televizi Prima.

Brněnské licence pro Radio Špica a AZ Radio

Rozhodnutí o dvou brněnských licencích nepřineslo žádné velké překvapení. Jednu z licencí Rada přidělila jako územní rozšíření provozovatelům zlínského AZ Radia, kteří iniciovali koordinaci obou kmitočtů.

Druhý kmitočet získala společnost Star Promotion, s.r.o. s projektem Radia Špica zaměřeného na country a folk muziku. Také o této společnosti jsme v minulých týdnech psali v souvislosti s provázaností na obchodní skupinu GES, která ovládá Televizi Prima.

Na Vyškovsko přijde Radio Krokodýl

Poněkud překvapivější je rozhodnutí Rady v licenčním řízení o vyškovský kmitočet. Rada nevyhověla žádosti Kiss Hády, které iniciovalo koordinaci, a kmitočet přidělila jeho největšímu konkurentovi. V dalších měsících se tedy na Vyškovsku mohou těšit na signál Radia Krokodýl.

O licenčních řízeních v Opavě a Ústí nad Labem Rada rozhodne až na dalším zasedání 28. května. Další informace o nových licencích, vyjádření Rady pro rozhlasové a televizní vysílání a také reakce úspěšných žadatelů přineseme zítra.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .