Praha bude mít své zpravodajské rádio

radiotv22Neuvěřitelné! Michel Fleischmann, který je prezidentem celoplošných rádií Evropa 2 a Frekvence 1, získal licenci na zpravodajskou stanici v centru Prahy. Stalo se tak naposedmé, šest předchozích žádostí o Fleischmannovy společnosti Max Loyd v Praze tato i předchozí Rady pro rozhlasové a televizní vysílání zamítly.

O licenci pro vysílání na kmitočtu Praha – Vinohrady 89.0 MHz se utkalo devět žadatelů, mj. také provozovatelé Radia Hey! Praha, křesťanského Radia Proglas nebo studentského Radia Akropolis. Společnost Max Loyd, kterou spoluvlastní Michel Fleischmann společně se svou manželkou Kateřinou Loydovou.

Podle zdroje blízkého Radě pro rozhlasové a televizní vysílání se mělo o této licenci rozhodovat až ve čtvrtek, nakonec však převládl názor celou věc urychlit. Do užšího finále se údajně probojovaly projekty Radia Proglas, Radia Limonádový Joe a právě Fleischmannovo Info Rádio, které nakonec zvítězilo.

Díky časté účasti v licenčních řízeních posledních let je vítězné Info Radio známým projektem. Jedná se o formát zpravodajské stanice, jejíž program je přes den založen výhradně na mluveném slovu a pouze v noci se ve vysílání objevuje muzika. Provoz takové stanice je logicky velmi nákladný, takže její provoz si může dovolit pouze provozovatel se silným zázemím.

Bude zajímavé, jak se dále rozvine spor o značku „Info“. V současnosti totiž pod názvem Radio Info vysílá dopravní stanice z dílny celoplošného Radia Impuls a o ochrannou známku se vedou pře u Úřadu pro ochranu průmyslového vlastnictví. Je ovšem možné, že se věc vyřeší bez problémů, současné Radio Info totiž v selfpromotion stále více používá název Rock FM.

Další informace o zpravodajském Info Radiu přineseme příští týden.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .