Opavské licence pro Fajront a ČRo, Ústí pro Radio Labe!

radiotv22Rada pro rozhlasové a televizní vysílání na dnešním zasedání rozhodla o licenčních řízeních na dvě frekvence v Opavě a jednu v Ústí nad Labem. Podle očekávání bude v Opavě vysílat rockové Radio Fajront, další licenci získal Český rozhlas a v Ústí nad Labem se mohou těšit na Radio Labe. Serveru RadioTV informace o výsledcích licenčních řízení potvrdil místopředseda RRTV Petr Štěpánek.

Frekvenci Opava – Chlebičov 94.9 MHz/1kW Rada přidělila společnosti Fajront BS, s.r.o. a jejímu projektu rockového Radia Fajront. Pro společnost Fajront, kterou společně vlastní provozovatel Radia Čas Radim Pařízek a podnikatel Hvězdoslav Stefan, je to druhý velký úspěch během tří měsíců. Rada jí už 19. března udělila licenci pro vysílání na kmitočtu Ostrava 94.7 MHz/1kW.

Žádosti společností Radio Production (Radio 94.7 nebo 102.6), Hrad Media (Sport Radio), Mafra Media (Radio Idnes) a Hellax (Radio Hellax) byly zamítnuty a Rada tudíž druhý kmitočet Opava – Chlebičov 102.6 MHz/500W přidělila Českému rozhlasu. Bližší podrobnosti o opavských kmitočtech čtěte v článku Kdo získá dva opavské kmitočty?

Souboj provozovatelů rádií North Music a Kiss o to, kdo obsadí novou frekvenci v Ústí nad Labem, vyzněl nakonec pro prvně jmenované. Rada přidělila kmitočet Ústí nad Labem – Stříbrníky 102.8 MHz/1kW společnosti North Music, s.r.o. a jejímu projektu country a folk laděneho Radia Labe. Další informace o tomto kmitočtu najdete v článku Kdo získá ústecký kmitočet?

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .