O brněnskou licenci mají zájem hlavně současní broadcasteři

radiotv22Rada pro rozhlasové a televizní vysílání pokračuje v sérii licenční řízení na velmi slabé kmitočty. Do soutěže o frekvenci Brno – Husovice 107.0 MHz/150W přišlo do uzávěrky osm žádostí, pět z nich je přitom pouhými žádostmi o dokrývače. Mezi zbývajícími třemi figuruje žádost iniciátora koordinace této frekvence, projekt křesťanského rádia a požadavek bývalého brněnskího broadcastera.

Největší zájem o podprůměrný vysílač, který pokryje přinejlepším půlku Brna, projevil nejsilnější brněnský rozhlasový dům Krokodýl/Jih. Společnost Nonstop s.r.o. provozující Radio Krokodýl podala jednu žádost a společnost Radio Pálava provozující Radio Jih hned dvě.
Dalšími dvěma zájemci jsou úspěšné pražské stanice, o expanzi do Brna projevilo zájem jak Country Radio, tak rockové Radio Beat.

Asi nikoho nepřekvapí, že mezi žadateli najdeme společnost WebValc s.r.o., tedy provozovatele bývalého Radia Brno Valc, kterému bývalá Rada pro RTV v rozporu s mediálním zákonem neprodloužila licenci. Valc v současnosti vysílá v brněnských kabelových rozvodech a na Internetu a nechává dokonce svoji poslechovost měřit Mediaprojektem.

Zbývající dva žadatelé jsou v oboru outsidery, ať už jde o společnost Radio Student s.r.o., která iniciovala koordinaci vyhlášeného kmitočtu a neúspěšně Radu žádala o jeho přímé udělení, nebo společnost Domov Media s.r.o. s projektem rodinného rádia.

Výčet zájmemců je pouze orientační, jejich žádosti ještě nebyly úřadem RRTV zpracovány a je možné, že některé subjekty budou vyzvány k doplnění svých žádostí a jiné třeba rovnou odmítnuty. K veřejným slyšením by mohlo dojít někdy v průběhu srpna nebo září.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .