Nové rádio v Ostravě? Možná na jaře!

radiotv22Do konce roku by mohlo být rozhodnuto o novém rádiu v Ostravě. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání totiž zahájila licenční řízení na nově zkoordinovanou frekvenci pro Ostravu a blízké okolí. Tuto informaci nám potvrdil tiskový mluvčí Rady pro RTV Pavel Barák.

Český telekomunikační úřad předložil Radě pro RTV zkoordinovaný kmitočet Ostrava – Slezská Ostrava 94.7 MHz/1kW, o jehož koordinaci se postarala ostravská Kiss Morava. Narozdíl od podobných případů z posledních let, kdy Rada kmitočty pouze vyhlašovala k územnímu rozšíření licence, tentokrát bylo vyhlášeno regulérní licenční řízení. Zájemci o vysílání v Ostravě mohou svou žádost podat do konce října a podmínky žádosti mohou nastudovat v novém mediálním zákonu.

„Veřejná slyšení by měla proběhnout brzy po uzávěrce příjmu žádostí, protože Rada by chtěla tuto záležitost vyřešit do konce roku 2001,“ řekl Pavel Barák. Podle zákona o rozhlasovém a televizním vysílání mají provozovatelé na zahájení vysílání 180 dní od doby, kdy rozhodnutí nabyde právní moci, takže je pravděpodobné, že se nového rádia v Ostravě dočkáme už v prvním pololetí roku 2002.

Na první pohled je jasné, že tento kmitočet je velkou šancí pro provozovatele Radiohradu Milana Rašika, jehož licence má platnost do konce letošního roku a potom přejde do rukou Radia Čas. „Pan Rašík skutečně požádal o tento kmitočet v souvislosti se svou žádostí o prodloužení licence podle nového mediálního zákona. Rada má ale zájem kmitočty od 1kW výše přidělovat pouze na základě regulerního licenčního řízení,“ upřesnil Barák. Milan Rašík se tedy bude muset s potenciálními konkurenty (a pravděpodobně jich nebude málo) poprat v neveřejném a veřejném slyšení. Kompletní seznam žadatelů přineseme začátkem listopadu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .