Licenční řízení na Liberecko oficiálně vyhlášeno

Před šesti týdny jsme informovali o licenčním řízení na Liberecku, k oficiálnímu vyhlášení však došlo až počátkem srpna, takže je na čase informovat o nových skutečnostech. RRTV nabídla žadatelům zajímavou kmitočtovou síť v Libereckém kraji. Vzhledem k tomu, že je zde slabá konkurence, dá se očekávat velký zájem jak od současných broadcasterů, tak od nováčků.

Vyhlášené licenční řízení obsahuje tyto technické prostředky:

 • Liberec – Výšina 97.1 MHz/1kW (532m + 20m)
  polarizace V
 • Liberec – Javorník 95.5 MHz/200W (677m + 30m)
  polarizace V
 • Česká Lípa – hotel 103.3 MHz/200W (356m + 20m) polarizace V

  Tato síť by měla pokrývat okresy Liberec, Jablonec nad Nisou a Česká Lípa s přesahy do okresů Mladá Boleslav a Semily. Uvedená mapa pokrytí zobrazuje počítačový model plnohodnotného pokrytí, skutečný zásah bývá obvykle mnohem větší.

  Dva liberecké kmitočty jsou pozůstatky po Radiu Euro K, které počátkem roku vrátilo rozhlasovou licenci, českolipská frekvence vznikla díky Country Radiu, které iniciovalo její koordinaci, ale RRTV mu kmitočet nepřidělila.

  Uzávěrka žádostí o tuto kmitočtovou síť je stanovena na 25. srpna 2004 a zájem bude pravděpodobně značný. Oficiálně potvrdil účast zatím pouze vlastník bývalého Radia Euro K, společnost První rozhlasová ze skupiny Stamford Managing. Jak ukazuje záznam v databázi ochranných známek Úřadu pro průmyslové vlastnictví, půjde Stamford do licenčního řízení s projektem Radia Ještěd. Na stránkách UPV najdeme ještě jednu zajímavou ochrannou známku, která by mohla s tímto licenčním řízením souviset. Jakub Mencl z České Lípy si registroval název Radio Sport.

  O všechny tři frekvence si ještě před vyhlášením licenčního řízení požádal Český rozhlas. Ten se ale ze zákona licenčního řízení účastnit nemůže, takže Rada pro RTV přerušila řízení o žádosti Českého rozhlasu do doby ukončení licenčního řízení. Pokud RRTV nevybere vhodného zájemce, mohou kmitočty připadnout ČRo.

 • Autor článku:

  Napsat komentář

  Pro přidání komentáře musíte .