Licenční hody II. – Tep, Proglas a ostatní

radiotv22V první části tohoto článku jsme se věnovali licencím, o které je největší zájem. Dnes přijdou na řadu ty zbývající. Licence Radia Tep se zalíbila čtyřem žadatelům. Kromě současného provozovatele žádá i zde o dokrývač Evropa 2, nechybí ani žádost Kissů, tentokrát přes společnost Rádio Paráda, s.r.o. a přihlásil se i jeden nováček – Restamo holding, a.s. s projektem Radia SEVER.

Následují licence s třemi žadateli. S velkým zájmem bude sledován souboj o mohutnou síť Radia Proglas, která pokrývá téměř dvě třetiny republiky. Je samozřejmé, že se o ni přihlásil současný majitel a kromě něj také Sun, s.r.o. s projektem Radio SUN. Velmi zvláštní je žádost zlínského AZ Radia pouze o brněnský kmitočet 107.5 MHz, protože RRTV podle dostupných informací nemá v plánu kmitočtové sítě rozdělit.

Radio Crystal bude mít v licenčním boji za soupeře Evropu 2 a Radio Melody, které i na českolipsku zkoušejí žádat o dokrývače. Radio OK naopak změří síly se dvěma nováčky: Českomoravské rádio, s.r.o. (LABE) a Info Revue, s.r.o. (Ráaio NÁLADA).

Velice zajímavá bude situace ohledně licence Radia Duha. Současný majitel Radio Duha, s.r.o. žádá o rádio s názvem Evropa 2 a pražská Evropa 2 žádá o dokrývač. V praxi to tedy vypadá asi tak, že pan Doubek by si rád udržel licenci a vysílal program E2, zatímco E2 by ráda vysílala sama za sebe v rámci dobudování celoplošné sítě. A do toho vstupuje se žádostí o dokrývač – kdo jiný než – Radio Melody.

A na řadě jsou licence se dvěma žadateli. O kmitočtovou síť Radia Metuje žádá kromě stávajícího provozovatele také Kiss 98fm jako územní rozšíření licence. Kiss Morava pro změnu podal žádost o licenci šumperské Primy a o Radio Vysočina se hlásí Jaroslav Jirkovský s projektem Radia JIHLAVA. Dvě rádia z plzeňské trojky – Šumava a Karolína – se jako jediné nemusí bát soupeřů a pravděpodobnost obhájení licencí u nich hraničí s jistotou.

Termíny třetí etapy licenčních hodů – neveřejných a veřejných slyšení na Radě pro rozhlasové a televizní vysílání – jsou stanoveny na 18. září a 2. října. Podrobný časový rozpis veřejných slyšení samozřejmě přineseme s dostatečným předstihem.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .