Licenční hody I. – Jih, Hity, Krumlov a Karyon

radiotv22Velké licenční řízení na čtrnáct rádií má za sebou další etapu. Minulé úterý byla totiž uzávěrka příjmu žádosti, takže máme k dispozici kompletní seznam žadatelů o udělení nebo územní rozšíření licence.
Na stůl Rady pro rozhlasové a telvizní vysílání dorazilo úctyhodných 51 žádostí – 32 o udělení a 19 o územní rozšíření licence. Mezi stávajícími provozovateli byli Nejaktivnějšími žadateli Evropa 2 (4x E2 a 2x E2 Morava), Kiss rádia (1x Kiss 98, 1x Kiss Morava a 4x Kiss FM), Radio Melody (4x) a Radio Proglas (3x). Překavpivě pouze jednu žádost o rozšíření podalo Radio Blaník.
V článku Velké licenční hody jsme psali, že největší problémy s obhájením licence bude mít Radio Jih, se kterým vede RRTV řízení o odnětí licence. Uvědomili si to i žadatelé, takže o jeho kmitočet byl největší zájem. Mezi devíti žádostmi najdeme dvě pro Radio JIH, ovšem ani jedna není od stávajícího provozovatele. Jižní Kříž, s.r.o. ani Radio Hodonín, s.r.o. dosud nejsou v internetovém obchodním rejstříku, takže se nám nepodařilo zjistit, jak to s nimi vlastně je. Krokodýl, Evropa 2 a Proglas žádají v Hodoníně o územní rozšíření licence a projekty na nová rádia představí Česká mediální, s.r.o. (KISS FM), Českomoravské rádio, s.r.o. (POMEZÍ), Média Vox, s.r.o. (Rádio Jižní Morava) a Rádio Pálava, s.r.o. (Rádio Pálava).
Velký zájem je i o licenci Radia Hity, které v současnosti prožívá těžké období. Poslechovost je nejnižší v republice a vztahy mezi držitelem licence a servisní organizací nejsou úplně ideální. O licenci žádají žádá jak současný držitel Definitely, s.r.o., tak Radio Hellax, s.r.o., které dosud zajišťovalo vysílání. Kromě toho se kmitočet 94.4 zalíbil ostravskému Času, moravské Evropě 2, Radiu Zlín a Radiu Rubi, které by jej chtěly jako dokrývač. Držitel licence Radia Haná Pavel Foretník by z něj naopak chtěl udělat Radio SEN.

Třetí nejžádanější je licence Radia Krumlov, o kterou se přihlásilo šest zájemců. Radia Melody, Blaník a Evropa 2 by rády Krumlov jako dokrývač, Kiss plánuje nové rádio a nováčkem je Česká Muzika, s.r.o. s projektem Radia POHODA. Samozřejmě nechybí ani současný provozovatel Radio Krumlov, s.r.o.

Lehkou pozici nebude mít ani Radio Karyon, o jehož licenci se kromě stávajícího provozovatele uchází také Radio Proglas, Radio Krokodýl a Radio Melody. Stejně jako v Hodoníně, i ve Znojmě žádají o nová rádia Česká mediální, s.r.o. (KISS FM) a Českomoravské rádio, s.r.o. (VRANOV).
O zbývajících deset licencí už takový zájem není a podrobně se jim budeme věnovat zítra v pokračování tohoto článku.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .