Libo-li dokrývač? Poslužte si.

radiotv22Zdá se, že naše kmitočtové spektrum je nafukovací. Rada pro RTV totiž v úterý nabídla stávajícím provozovatelům dalších osm dokrývačů. Najdeme mezi nimi i jednu perlu – další desetikilowattový vysílač z kóty Chomutov – Jedlák na frekvenci 106.5 MHz. Naposledy o tento supersilný dokrývač požádalo dvanáct rádií a velký zájem bude jistě i tentokrát. Stoprocentně mohou na Radě očekávat žádost Radia Blaník, které je podle mého názoru horkým favoritem.
Čtyři dokrývače jsou zkoordinovány pro vyzářený výkon 1 kW, což je taky docela slušné. Dva se nachází na kótě Příbram – Drahlín na frekvencích 100.0 a 107.0 MHz, třetí je Plzeň – Košutka 91.0 MHz a čtvrtý Třebíč – Koněšín 95.8 MHz. V Třebíči bych čekal zájem od Vysočiny, možná je i účast některého z Brněnských rádií nebo Evropy 2. V Plzni se určitě přihlásí Karolína a ČRo, jejichž žádosti o plzeňskou frekvenci Rada onehdy zamítla. Docela by mne zajímalo, kdo požádá o dva příbramské kmitočty. FM plus i Prácheň už v Příbrami vysílají, takže snad Kiss Proton, Karolína, Presston nebo některá z celoplošek?
Zbývající tři jsou běžné městské vysílače o malém výkonu – Tachov – město 100.0 MHz/200W, Liberec – Javorník 95.5 MHz/200W a Terezín 90.5 MHz/100W. O Tachov by se mohl zajímat Dragon a Egrensis a možná i některé z plzeňských rádií a o Liberec se bude určitě ucházet Euro K. Ohledně Terezína vám asi nic neřeknu, protože se mi nepodařilo zjistit, o který z deseti českých Terezínů se jedná.
Uzávěrka příjmu žádostí je 23. srpna s jednou výjimkou – pokud máte zájem o chomutovský dokrývač, tak musíte svou žádost podat nejpozději 30. června.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .