Kiss Morava, Kiss Hády a Šumava získaly dokrývače

radiotv22Rada pro rozhlasové a televizní vysílání na svém posledním zasedání přidělila třem rádiím dokrývací kmitočty. Své pokrytí může vylepšit Kiss Morava v Ostravě, Kiss Hády na Vyškovsku a Radio Šumava v okolí Domažlic. Serveru RadioTV to potvrdil mluvčí RRTV Pavel Barák.

Kissy získaly vytoužené vysílače

Poslední srpnové zasedání mediální rady konečně vyslyšelo dlouhodobé žádosti dvou moravských Kissů o dokrývací kmitočty. Snaha Kiss Morava, který své hlavní teritorium pokrývá pouze frýdeckomísteckým kmitočtem, o dokrývací frekvenci v Ostravě se datuje několik let nazpátek. V roce 2000 provozovatelé Kiss Morava zkoordinovali kmitočet Ostrava – Slezská 97.7 MHz/400W, Rada na něj ovšem vypsala licenční řízení a přidělila jej konkurenční Evropě 2.

Situace se jako přes kopírák opakovala o rok později. Tehdy Kiss Morava zkoordinoval kmitočet Ostrava – Slezská 94.7 MHz/1kW, Rada na něj ovšem vypsala licenční řízení a přidělila jej konkurenčnímu rozhlasovému domu Čas/Hey. Do třetice se vše podařilo, stalo se tak ale jen díky tomu, že kmitočet Ostrava 89.8 MHz má povolono pouhých 50W, tedy osmkrát, resp. dvacetkrát méně než původně koordinované kmitočty.

Podobně si museli připadat provozovatelé sesterského Kiss Hády v Brně. Když v roce 2001 zkoordinovali kmitočet Vyškov – město 102.6 MHz/500W, Rada opět vyhlásila licenční řízení a v něm frekvenci přidělila konkurenčnímu Radiu Krokodýl. Po dalších dvou letech se dočkalo i Kiss Hády, RRTV mu přidělila o něco slabší dokrývač Vyškov 104.1 MHz/200W.

Rošáda FM Plus x Šumava

Plzeňský rozhlasový dům FM Plus/Karolína/Šumava má při jednáních s RRTV tradičně lepší výsledky. Tentokrát Rada schválila rekoordinaci kmitočtu Radia FM Plus Domažlice – Vavřinec 87.6 MHz/100W na 107.8 MHz. Uvolněné místo v éteru následně přidělila sesterské Šumavě, která tak získala už svůj pátý kmitočet. Celkově plzeňské rozhlasové impérieum disponuje osmnácti kmitočty, čímž se řadí na třetí pozici za Českým rozhlasem a konglomerátem F1/E2.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .