Kiss bude vysílat v Olomouci

radiotv22Rodina Kiss rádií rozšířuje svůj signál do dalších velkých měst. Ostravský Kiss Morava bude vysílat také v Olomouci a zítra se rozhodne o tom, kdo získá právo na nový kmitočet v Ústí nad Labem. Dosavadní průběh jednání dává velké šance Kissu.

Nečekaný zájem o slabý dokrývač

Zkoordinovaný kmitočet Olomouc – Radíkov 106.1 MHz/100W předal Radě Český telekomunikační úřad. Podle informací technického odboru RRTV jde o tak slabý kmitočet, že nezasáhne dobře ani samotné město Olomouc. Rada tudíž na dokrývač nevypsala žádné řízení ani o něm neinformovala stávající provozovatele. Poté, co o volném kmitočtu koncem února informoval server RadioTV, daly se věci do pohybu.

Zájem projevili provozovatelé rádií Evropa 2, Rubi a Kiss Morava. Situace prvně jmenovaných je od Kissu odlišná. Evropa 2 má Olomoucko pokryto vysílačem Jeseník – Praděd, podobně je na tom Radio Rubi, které tuto oblast zásobuje signál vysílače Olomouc – Pohořany. Naproti tomu Kiss Morava svým signálem do olomouckého okresu nezasahuje. Rada nakonec kmitočet přidělila rádiu Kiss Morava, když tento návrh získal 7 z 13 hlasů.

Olomouc převezme Šumperk

Kiss Morava nabídne Olomoučanům vlastní mutaci programového schématu. „Budmeme přebírat šumperský program, který bude zaměřen na oba regiony, důraz dáme více na Olomouc. Takže Kiss Morava bude mít ostravskou a olomouckou lokální mutaci, která se bude vysílat i v Šumperku,“ upřesňuje ředitel sítě Kiss Radovan Vaškovič. Kiss tedy do Olomouce vstoupí s mladým formátem muziky založené na největších a nejnovějších hitech a stane se tak konkurencí místních rádií Rubi a Hity.

Co se týče kvality přiděleného kmitočtu, je Vaškovič více optimistický než lidé z technického odboru RRTV. „Pokrytí Olomouce by teoreticky mělo fungovat, nicméně se budeme snažit vyhledat lokalitu vysílače co nejblíže k centru Olomouce. Podobný výkon vysílače máme v Pardubicích, ovšem v centru, takže pokrytí tam nedělá problémy.“
Dodejme, že kóta Radíkov je od centra Olomouce vzdálena téměř deset kilometrů.

Na řadě je Ústí?

Už zítra by Kiss mohl získat další cennou lokalitu. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání pravděpodobně rozhodne o vítězi licenčního řízení na frekvenci Ústí nad Labem – Stříbrníky 102.8 MHz/1kW, o kterou se kromě projektu Kiss FM uchází další čtyři žadatelé. Při dosavadním jednání o této licenci se pro Kiss vyslovilo sedm radních, stejně jako pro projekt Radia Labe. Pro udělení licence musí podle zákona zvednout ruku devět radních.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .