Kdo žádá o licenci Praha – Vinohrady?

radiotv22Věčně nenasytní žadatelé o rozhlasové licence snad konečně dostali rozum. Do licenčního řízení o velmi slabý kmitočet Praha – Vinohrady 89.0 Mhz/150W se nepřihlásily desítky zájemců, jako tomu bylo v případě posledních pražských licenčních řízení. Vyplývá to z informací, které serveru RadioTV sdělil úřad Rady pro rozhlasové a televizní vysílání.

Podle neoficiálních informací na stůl RRTV dorazilo v termínu devět žádostí o tento kmitočet. Toto číslo se ovšem nemusí rovnat počtu žadatelů, kteří se licenčního řízení zůčastní. Na jedné straně se čeká, zda ještě pošta nedoručí další žádosti podané v termínu, na straně druhé mohou být některé žádosti pro formální nedostatky z řízení vyřazeny.

Proglas opět ve hře

Dnes můžeme konstatovat pouze tolik, že ve hře je devět subjektů a pouze jeden projekt nabízí pouze dokrýtí stávajícího vysílání. Tímto subjektem je Radio Proglas, které bylo všeobecně favorizováno jako vítěz licenčního řízení už půl roku před vyhlášením této soutěže.

Další skupinu žadatelů tvoří subjekty známé z předchozích řízení. Jedná se v první řadě o společnost dada media, kterou vlastní iniciátor koordinace této frekvence Miroslav Pýcha. Známá je také společnost Pražské inforádio, která provozuje Radio Hey Praha a nabízí projekt stanice nazvané Radio 89,0 a společnost Max Loyd Michela Fleischmanna, který se o úspěch s projektem Info Radia v licenčních řízeních uchází již snad poosmé. Nelze opomenout ani Centrum nezávislé kultury Palác Akropolis provozující satelitní a internetovoou stanici Radio Akropolis.

Zbývá čtveřice žadatelů, která není v rozhlasovém světě nijak známa. Jedinou fyzickou osobu mezi žadateli je Blanka Králová s projektem Radia Vinohrady. Jedinou další společností, o které lze něco zjistit, je Stocktrade s.r.o. nabízející stanici s nezvyklým jménem Radio Hrošík. Jejími vlastníky jsou Václav Kořán a Vladimír Wolosczuk. O zbývajících dvou firmách se ví pouze tolik, že o licenci požádaly. V internetovém obchodním rejstříku totiž žádnou z nich nenajdeme. Jedná se o firmy Euroradio Praha (Radio Euro Praha) a PDW Media (Radio RU).

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .