Jihočeskou licenci získalo Radio Proglas

radiotv22DOPLNĚNO. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání dnes rozhodla o udělení licence k rozhlasovému vysílání na kmitočtové síti Budějovice – Tábor – Písek. Z dvacítky žadatelů, kteří představili své projekty na středečních veřejných slyšeních, zvolili radní křesťanské Radio Proglas. Serveru RadioTV to potvrdil mluvčí RRTV Pavel Barák.

Pro Radio Proglas hlasovalo v závěrečném jednání devět radních, což je minimální počet nutný pro udělení licence. Tři radní byli proti. Podle neoficiálních informací hlasovala v předchozím jednání řada radních i pro projekt provozovatele Radia Impuls, který údajně získal sedm hlasů. Podrobné oficiální informace o průběhu hlasování ovšem zatím nejsou k dispozici.

„Lze říct, že podle většiny členů rady projekt Radia Proglas nejlépe vyhovoval všem jednotlivým kritériím uvedeným v §17 mediálního zákona“, přibližuje důvody udělení licence Barák s tím, že podrobné odůvodnění bude vyhotoveno úřadem Rady do týdne. Licence pro vysílání v jižních Čechách nebyla Radiu Proglas udělena na obvyklých osm let, ale pouze do 7. června 2007. „Nová licence byla přiřazena k současné licenci Radia Proglas, takže její platnost vyprší ve stejnou dobu,“ vysvětluje Barák.

Radio Proglas je jediné rádio v Česku, které nevysílá žádnou reklamu. Jeho provoz je financován výhradně z darů jeho posluchačů. Díky tomu je ve všech licenčních řízeních, kterých se zúčastní, černým koněm. Pokud RRTV váhá mezi několika projekty, vždy je možnost přidělit licenci Radiu Proglas a tím takzvaně nikoho nenaštvat. „Jsme rádi, že Rada udělila licenci Proglasu. Je to mnohem lepší, než kdyby licenci získala naše konkurence,“ prohlásil záhy po zveřejnění verdiktu jeden z neúspěšných žadatelů.

Radio Proglas je křesťanské rádio rodinného typu s vysokým podílem mluveného slova. V současnosti pokrývá prakticky celou Moravu, velkou část severních a středních Čech a z vysílače Nové Hrady také část jižních Čech. Jeho poslechovost je podle posledního Mediaprojektu 65 tisíc lidí týdně.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .