Fajn Radio chce do Budějovic, Hitrádia do Liberce, Pardubic a Hradce

Poslední zasedání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání vyneslo na světlo plány na rozšíření pokrytí mediální skupiny Media Bohemia. RRTV řešila žádost Fajn Radia o dokrývač v Českých Budějovicích, Hitrádio Magic má zájem vysílat v Hradci Králové a Budějovicích, zatímco Hitrádio Crystal koordinuje frekvenci v Liberci. Nové dokrývače zprovoznila Frekvence 1, naopak Radio Classic se dokrývače zbavilo.

Rodina Fajn rádií by se mohla rozšířit také do jižních Čech. Pražské Fajn Rádio totiž požádalo Radu pro rozhlasové a televizní vysílání o rozšíření územního pokrytí o dokrývač České Budějovice – komín 101,8 MHz/200W. RRTV řízení standardně přerušila a schválila odeslání tohoto kmitočtu ke koordinaci na Český telekomunikační úřad. Stejnému žadateli zároveň sdělila, že lhůtu pro zahájení vysílání na kmitočtu Praha 94,1 MHz stanovenou zákonem prodloužit nelze a v případě nevyužívání přiděleného kmitočtu může kmitočet provozovateli odejmout.

Také rodina Hitrádií má zájem o rozšíření svého pokrytí. Náchodské Hitrádio Magic (bývalé Radio Metuje) požádalo RRTV o dokrývače Hradec Králové – město 87,5 MHz/200W a Pardubice – Polabiny 94,5 MHz/150W. V těchto dvou městech zatím Hitrádia nevysílají, stejně jako v Libereckém kraji, kam by se rádo rozšířilo Hitrádio Crystal. Na stole RRTV přistála jeho žádost o kmitočet Liberec – Vratislavice 100,6 MHz/200W. Také tyto žádosti byly odeslány na ČTÚ.

Další nové dokrývače byly v nedávné době spuštěny. Jak RadioTV potvrdila tisková mluvčí mediální skupiny Lagardere Jasna Sýkorová, v posledních měsících zprovoznila Frekvence 1 dva kmitočty, které ji byly v minulosti přiděleny. Jedná se o dokrývač Sušice 93,8 MHz/100W, který je v provozu od 1. června a vykrývá prostor města Sušice a okolí – rozhraní mezi pokrytím vysílačů 103,8 MHz Klatovy a 94,1 MHz České Budějovice a také dokrývač Znojmo 94,9MHz/100W spuštěný 1. července, který je navržen pro dokrytí města Znojma, které se nachází na okraji pokrytí vysílače Brno – Kojál 104,5 MHz, jehož signál není podle Frekvence 1 ve Znojmě dostupný v dostatečné kvalitě.

A na závěr vyjímečná informace o zmenšení územního pokrytí. RRTV udělila provozovateli RKR s.r.o. (Radio Classic FM) souhlas se změnou souboru technických parametrů spočívající ve vynětí kmitočtu Tábor 101,8 MHz/1kW ze souboru technických parametrů provozovatele. Stanice dosud kmitočet sdílela s rádiem Kiss jižní Čechy.

 

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .