Evropa 2 skončila v Hradci Králové

radiotv22Skoroceloplošná stanice Evropa 2 minulý týden přestala vysílat na kmitočtu 99.5 MHz v Hradci Králové. O hradecké studio Evropy 2 se staralo Rádio OK, ale pravděpodobně se nestaralo dost dobře.Skoroceloplošná stanice Evropa 2 minulý týden přestala vysílat na kmitočtu 99.5 MHz v Hradci Králové. O hradecké studio Evropy 2 se staralo Rádio OK, ale pravděpodobně se nestaralo dost dobře, což se mimojiné projevilo tím, že rada pro rozhlasové a televizní vysílání zahájila s hradeckým lokálem řízení o odebrání licence z důvodu hrubého porušování programových podmínek, které skončilo pokutou.
Podle posledních průzkumů poslouchalo hradecký lokál Evropy 2 asi 12 tisíc lidí. Ti, kteří chtějí Evropu 2 poslouchat i nadále, můžou přeladit o kousek níž na 99.3 MHz, kde vysílá opavská stanice Evropa 2 – Attack. S lepší anténou je její příjem v Hradci a okolí docela slušný.
Evropa 2 vznikla jako první soukromé rádio u nás někdy v březnu 1990. Přestože dostala pouze licenci pro Prahu, podařilo se jí během své devítileté existence rozšířit své vysílání skoro po celé republice(kromě Ostravy a Brna) díky síti regionálních stanic(lokálů). Základním kamenem sítě je pražské studio Evropy 2, které vysílá v Praze na 88.2, v Liberci na 88.1 a ve Zlíně na 95.5 MHz. Tento program přebírá osm regionálních studií v Praze(Lion), Plzni, Českých Budějovicích, Ústí nad Labem(Radioclub), Vrchlabí(Duha), Karlových Varech(Diana), Opavě(Attack) a ve Znojmě.
Tato studia vstupují do programu Evropy 2 od šesti ráno do osmi večer dvakrát za hodinu regionálním zpravodajstvím a vlastní reklamou a pouze v časech 13-14 a 20-23 vysílají samostatně. Úspěch takové regionální stanice potom záleží na tom,
jestli se jí podaří program Evropy 2 citlivě doplňovat a provázat s regionem. Jak úspěšné jsou v tomto směru jednotlivé lokály, je možno s přihlédnutím k pokrytí signálem odvodit z průzkumů poslechovosti.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .