Den první: Souboj Limonádníků a Radia Twist

radiotv22Prvního dne veřejných slyšení předstoupili před Radu pro RTV se svými projekty žadatelé o kmitočty současných rádií Vox, Limonádový Joe a Classic FM. S velkou pozorností byla očekávána zejména dopolední bitva dvou generací Radia Limonádový Joe. Vzápětí po sobě předložili radním své projekty společnosti JOE Media, s.r.o. (stávající ředitel Miroslav Pýcha) a JOE PR, s.r.o. (bývalý ředitel Dušan Všelicha).

JOE Media představila navazující projekt se stejným názvem Radio Limonádový Joe, o němž podrobně hovořil režisér Otakáro Schmid. Podle něj by měl Limonádový Joe spolupracovat s Českou televizí a časopisem Solidní nejistota. Na posty moderátorů pak chce Limonádový Joe nasadit mimo jiné herce pražského divadla Ypsilon. Z dalších plánů Schmid uvedl pořad podporující mladé bigbeatové skupiny nebo víkendové sitcomy pro děti. V hudebním profilu Limonádového Joea by měla dominovat oldies a česká muzika.

Konkurenční projekt Radia Hotel za společnost JOE PR prezentovali bývalí kmenoví moderátoři Limonádového Joea Dušan Všelicha (Ovar Šerif) a Tomáš Hanák (Dr. Kalina). Na své působení v Limonádníkovi by chtěli navázat podobně laděnou ranní show pod názvem Zůstaňte v posteli. Pořady založené na mluveném slovu by se ve vysílání Radia Hotel měly objevovat v průběhu celého dne – od dopolední Kavárničky přes odpolední kabaret až po noční čtení z knih. V oblasti výběru muziky chce Všelichův tým dávat důraz na jazz a ethnic.

Bitva o kmitočet 90.3 FM se ovšem neodehrává jen mezi těmito dvěma hráči. Po poledni své plány Radě představil jednatel společnosti Radio Twist Praha Daniel Harvan, kterého na veřejná slyšení přijel podpořit nejen generální ředitel slovenského Radia Twist Andrej Hryc, ale také zpěvák Miro Žbirka. Společnost Radio Twist Praha, s.r.o. uzavřela se společností Radio Twist, a.s. smlouvu o exkluzivitě přenosu programu v pražském éteru. V případě úspěchu v licenčním řízení by v prvním roce vysílání neprodukovala žádný vlastní program a starala by se pouze o přenos signálu slovenského Twistu do Prahy. „Odhadujeme to na něco přes dva miliony korun,“ upřesnil náklady Andrej Hryc pro magazín Svět Namodro.

V následujících letech by Twist chtěl v Praze vybudovat redakční tým a do vysílání zařazovat bloky českého zpravodajství – ty by se podle Hryce mohly objevovat i ve slovenském vysílání Radia Twist. V případě úspěchu v těchto licenčních řízeních chce Twist do budoucna požádat o další frekvence v Ostravě a Brně. Již dnes mohou Radio Twist ladit posluchači na jižní a východní Moravě na frekvencích 101.8 MHz z Bratislavy nebo 105.1 MHz z Banské Šťiavnice.

Dalším vážným zájemcem o jednu z prařských frekvenci je MAFRA Media. Společnost patřící do skupiny vydavatelství MAFRA (Mladá Fronta Dnes, iDnes, TVD) představila Radě projekt zpravodajského Radia N. Své žádosti na včerejších veřejných slyšeních přednesli současní provozovatelé Radia Vox, Classic FM a Country Radia a zazněla také řada zbrusu nových projektů méně známých žadatelů. „Objevilo se několik velmi zajímavých projektů … až mi je líto, že nebude určitě tolik kmitočtů,“ shrnul průběh dne pro ČTK místopředseda RRTV Petr Štěpánek.

Podrobnější informace o průběhu prvního dne veřejných slyšení najdete v článcích Jana Potůčka Bitva o Rádio Limonádový Joe vzplála a Rádio Twist pomýšlí na Prahu, Brno i Ostravu..

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .