Další kolo boje o benešovskou licenci

radiotv22Po čtyřech měsících klidu opět ožila kauza okolo rozhlasového vysílání na Benešovsku. Půl roku poté, co soud zrušil výsledek předchozího licenčního řízení, ve kterém zvítězil projekt Radia Sázava, RRTV vyhlásila termín nových veřejných slyšení. Účastnit se mohou všichni žadatelé přihlášení do původního licenčního řízení.

Boj o Sázavu

Kmitočet Benešov – Kozmice 89.3 MHz/5kW v minulých letech užívalo Radio Presston. Jeho žádost o prodloužení licence ovšem v roce 2002 Rada pro rozhlasové a televizní vysílání neschválila a na tento technický prostředek vyhlásila licenční řízení. O vysílání v této lokalitě projevila zájem šestnáctka subjektů a RRTV nakonec licenci přidělila společnosti M-Publicity s projektem Radia Sázava.

Po udělení licence této společnosti ovšem vypukl u nás dosud nevídaný skandál, kdy se dvě skupiny přetahovaly o rozhodující moc v licencované společnosti a zmiňovanou frekvenci zaplavily konkurenčními programy, čímž způsobily v éteru naprostý chaos. Po zásahu ČTÚ se situace částečně zklidnila a celá kauza vyvrcholila v září loňského roku, kdy Městský soud v Praze na podnět několika neúspěšných žadatelů výsledek celého licenčního řízení zrušil kvůli nedostatečně odůvodněným zamítavým rozhodnutím. Měsíc po tomto rozhodnutí se obě znesvářené skupiny smířily.

Žadatelé znovu představí své projekty

Nová Rada pro rozhlasové a televizní vysílání, která s původním udělením licence neměla nic společného, s řešením benešovské kauzy dlouho otálela. Rozhodnutí padlo až na posledním zasedání, kdy RRTV rozhodla, že budou vyhlášena nová veřejná slyšení, kterých se mohou účastnit všichni původní žadatelé. Termín je stanoven na 6. dubna 2004.

„Zatím žádost nikdo nestáhl, tedy všichni původně přihlášení jsou dosud účastníky řízení,“ řekl serveru RadioTV vedoucí odboru komunikace RRTV Pavel Barák. Účast na obnovených veřejních slyšeních zatím potvrdila Natalie Lišková za Frekvenci 1, Miroslav Pýcha za Joe Media, Petr Laštovka za M-Publicity, Ladislav Faktor za Eldorádio a Radio Faktor a také Jan Zilvar za Country Radio.

Původní seznam žadatelů o benešovskou licenci

účastník licenčního řízení název programu
Benešov – Kozmice 89.3 MHz/5kW
Unie, s.r.o. Radio Ahoj
Broadcast Media, s.r.o. Radio Beat
City Multimedia, s.r.o. Radio Pohoda
Country Radio, s.r.o. Country Radio
Eldorádio, s.r.o. Eldoradio Benešov
František Vostál, s.r.o. Radio Vysočina
Frekvence 1, a.s. Frekvence 1
Joe Media, s.r.o. Radio Sázava
Londa, s.r.o. Radio Impuls
M-Publicity, s.r.o. Radio Sázava
Pop Production, s.r.o. Radio Sázava
Presston, s.r.o. Radio Presston 89,3FM
Radio Brno Valc, s.r.o. Radio Valc
Radio Faktor, s.r.o. Radio Faktor Benešov
Radio Venkow, s.r.o. Radio Karolína – střední Čechy
Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .