Další dokrývače: Liberec, Přerov a Litoměřice

radiotv22Sotva bylo rozděleno posledních sedm dokrývačů, máme tady další várku. Rada pro RTV na svém úterním zasedání rozhodla o vyhlášení zkoordinovaných kmitočtů v lokalitách Přerov, Litoměřice a Liberec jako územním rozšíření licence pro stávající provozovatele.

Prvním z nich je Dokrývač Přerov – silo 105.3 MHz/100W. Tento vyloženě městský vykrývač byl koordinován na základě žádosti Josefa Hejla, vlastníka licence uničovského Radia Rubi. Tato stanice v současnosti vysílá na třech kmitočtech (Olomouc – Pohořany, Šumperk a Vrbno), ale její signál není v Přerově ideální. Další zájemce o dokrývač lze očekávat ze Zlína (AZ Radio, Kiss Publikum, Radio Zlín) a pravděpodobná je také žádost Evropy 2.

Druhým vysílačem jsou Litoměřice – Michalovice 98.3 MHz/200W, které byly koordinovány na žádost Radia North Music. Toto rádio vysílá také na třech frekvencích, kromě hlavního vysílače v Ústí nad Labem má ještě dva dokrývače v Děčíně a Teplicích. Kromě North Music by mohla mít zájem další severočeská rádia Tep, Most nebo Děčín a také některé pražské stanice jako Bonton nebo Zlatá Praha.

Třetím a nejsilnějším vysílačem je Liberec – Výšina 99.2 MHz/1kW, jehož koordinaci iniciovala společnost BBC Radiocom. Tato žádost vychází ze strategie BBC mít vysílače ve všech nových krajských městech kromě Pardubic, což nám potvrdil ředitel české pobočky BBC Vít Kolář. I v tomto případě asi dostane Rada více žádostí, již několikrát žádala o Liberec například Zlatá Praha.

Uzávěrka příjmu žádostí je 26.2. 2001 do 12:00 na Radu ČR pro rozhlasové a televizní vysílání, Krátká 10, Praha 10. Na žádosti doručené po tomto termínu nebude brán zřetel. Žádost musí obsahovat závazný termín zahájení vysílání v případě územního rozšíření a údaje o programové skladbě a vysílacím schématu.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .