ČRo 4 čeká na výsledek žaloby proti milionové pokutě

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání konstatovala, že Český rozhlas ani po uložení milionové pokuty nerespektoval její nařízení a nevypnul VKV vysílání stanice ČRo 4 – Radio Wave. Český rozhlas čeká na verdikt Městského soudu v Praze, ke kterému se proti rozhodnutí Rady odvolal.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání vzala na vědomí informaci že monitoringem vysílání bylo zjištěno, že Český rozhlas stále vysílá program ČRo 4 – Radio Wave z kmitočtu Praha Cukrák 100,7 MHz/50 kW i v době po uložení pokuty, stojí v tiskové zprávě z posledního zasedání RRTV. „Český rozhlas se proti rozhodnutí rady brání soudní cestou. Žalobu podal v srpnu tohoto roku, od té doby běží procesní kroky vyvolané žalobou,“ sdělil RadioTV tiskový mluvčí Českého rozhlasu Ladislav Pavlík.

RRTV považuje VKV vysílání Českého rozhlasu 4 – Radia Wave za nelegální a svůj názor zdůraznila v květnu udělením pokuty veřejnoprávnímu rozhlasu ve výši jeden milion korun. Reagovala tak na fakt, že Český rozhlas nedbal jejího upozornění a pokračoval s VKV vysíláním stanice pro mladé na VKV, i když si nevyžádal její souhlas. V rámci pravidelného monitoringu nyní Rada konstatovala, že Český rozhlas stále vysílá, žádné správní řízení pro možné porušení zákona ovšem s veřejnoprávním rozhlasem nezahájila.Vedení ČRo stále tvrdí, že regionálním VKV vysíláním ČRo 4 žádný zákon neporušuje.

Ve správním řízení RRTV poukazovala na porušení §3 odst. 1 a), který říká že Český rozhlas provozuje analogové rozhlasové vysílání s využitím části kmitočtového spektra umožňující pokrytí území České republiky třemi celoplošnými rozhlasovými programy v pásmu velmi krátkých vln a rozhlasovými programy regionálních studií vysílanými v pásmu velmi krátkých vln, a to prostřednictvím zemských vysílacích rádiových zařízení, popřípadě prostřednictvím jiných technických prostředků. Podrobnosti o možných výkladech zákona jsme popsali v článku RRTV považuje vysílání ČRo 4 za nelegální.

 

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .