Country Radio opouští Moravu, chce do Berouna a České Lípy

radiotv22Pražské Country Radio brzy vyklidí brněnský éter. Jeho porovozovatel se totiž rozhodl ukončit provoz středovlnné frekvence Brno 1584 kHz/1kW a Rada pro rozhlasové a televizní vysílání jeho žádost schválila. Potvrdil to tiskový mluvčí RRTV Pavel Barák.

Bez FM kmitočtu se to nevyplatí

Žádost o ukončení vysílání se dostala na pořad jednání RRTV minulý týden a jak vyplývá ze zápisu jednání, radní ji schválili jednohlasně. „Neuspěli jsme v boji o FM frekvenci a tím se dostáváme do nekonkurenceschopné pozice proti ostatním rádiím, která se blíží našemu formátu. Původně sympatické množství posluchačů tak vzalo velice rychle za své. Druhým důvodem jsou pak finance. V této podobě je to velice drahá záležitost,“ vysvětluje důvody tohoto netradičního kroku ředitel stanice Jan Zilvar.

Původně sympatické množství posluchačů se opravdu značně ztenčilo. Poslední Mediaprojekt za druhé pololetí loňského roku naměřil Country Radiu v Jihomoravském kraji pouhé 3 tisíce posluchačů včera a takový počet podobný vysílač neuživí. Zilvar ale zatím nedokáže říct, kdy se brněnská frekvence odmlčí, protože ještě nemá v ruce oficiální rozhodnutí Rady. „Z Brna bychom definitivně odešli neradi, ale chybí nám FM kmitočet.“

Country do Berouna a České Lípy?

„Pominu-li fakt, ze úspešnost formátu Country rádia již léta ukazuje na to, že bychom jistě uspěli i na území celé republiky, je v této chvíli aktuální lokalita Berouna a okolí a České Lípy a okolí,“ odpověděl Zilvar na téma dalšího rozšíření FM signálu Country Radia. Poslední vývoj ukazuje, že se mu to může podařit.

RRTV na svém letošním 5. zasedání sice na základě vyjádření technického odboru zamítla žádost Country Radia o dokrývače Kutná Hora – Kaňk 98.6 MHz/400W, Mladá Boleslav – Doubek 94.4 MHz/400W, Česká Lípa 103.3 MHz/400W a Beroun 98.3 MHz/400W pro jejich inkompatibilitu se stávající sítí vysílačů, ale na 11. zasedání před dvěma týdny původní rozhodnutí revokovala a upravené kmitočty Beroun 98,3 MHz/100W a Česká Lípa 103.3 MHz/200W odeslala na ČTÚ ke koordinaci. „Oba tyto kmitočty jsme dlouhodobě prosazovali a zdá se, že se nám to podaří. Další místa jsou ve stavu studií,“ dodává Zilvar.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .