Brněnskou licenci získalo Radio Student

V Brně vznikne v následujícíh měsících nová rozhlasová stanice Radio Student. Rozhodla o tom dnes Rada pro rozhlasové a televizní vysílání, která udělila společnosti licenci k provozování rozhlasového vysílání na osm let.

Radio Student bude vysílat na kmitočtu Brno – Husovice 107.0 MHz/150W, o jehož koordinaci se samo postaralo a již v minulosti o něj Radu neúspěšně žádalo.

Dnes dopoledne probíhalo v sídle RRTV veřejné slyšení žadatelů o licenci. Své projekty nejdříve představili zavedení broadcasteři. Jako první se prezentovalo rockové Radio Beat a o něco později pražské Country Radio, obě žádají pouze o rozšíření svého stávajícího programu do jihomoravské metropole.

Celou trojici žádostí předložil Radě rozhlasový dům Krokodýl/Jih, jednalo se o projekt Dobré rádio s muzikou ve stylu folk a country, informační stanici Radioservis a také program současného břeclavského Radia Jih, jehož pokrytí do Brna nedosahuje. Nemohl chybět ani projekt Radia Valc, které dlouhá léta v Brně úspěšně vysílalo, ale již několik let neúspěšně bojuje o znovunabytí licence.

Pouze dva projekty představily firmy doposud v rozhlasovém světě neznámé. Kromě vítězného projektu již jen společnost Domov Media s.r.o. s projektem rodinného Radia Domov, Zbývá projekt Radia Student společnosti Radio Student s.r.o. Oba tyto projekty při prezentaci zaujaly některé členy Rady svým přístupem k bodu g odst. 1) §17 mediálního zákona, který zkoumá přínos žadatele k zajištění rozvoje kultury národnostních, etnických a jiných menšin v České republice.

Zajímavostí dnešních slyšení byly otázky radního Václava Žáka, který se žadatelů ptal, zda by jim nevadilo zveřejnění jejich licenčních podmínek. Tuto problematiku inicioval právě server RadioTV v únoru letošního roku, kdy požádal RRTV o zveřejnění licenčních podmínek všech rádií. Přestože k tomu zatím nedošlo, RRTV již získala vyjádření Ústavu státu a práva a uložila svému úřadu připravit podmínky k zveřejnění.

Další podrobnosti o Radiu Student přinesemev následujících dnech.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .