Březnové aktuality v rádiích

radiotv22Mafra Media už kompletně ovládla Radio Classic FM. Evropa 2 chce zlepšit své vysílače v Liberci a Brně, Radio FM Plus se snaží přemístit dokrývač v Rokycanech. Pro ČTÚ nechce autokina? ČLÁNEK BYL OPRAVEN.Na stole Rady pro rozhlasové a televizní vysílání se i v březnu sešla celá řada žádostí provozovatelů rádií, ať už technického charakteru nebo vlastnické struktury licencovaných společností. Vybrali jsme ty nejzajímavější.

Hned dvě žádosti o zlepšení pokrytí si podala Evropa 2. Jedná se o zvýšení výkonu vysílače Brno – Hády 105.5 MHz/400W na 2kW a přesun vysílače Liberec – Ještěd 88.1 MHz/1kW ze stanoviště lanovky až na hlavní stožár na kopci. Obě žádosti zatím zkoumá ČTÚ.

Radio FM Plus požadovalo přesun svého vysílače Rokycany 88.0 MHz/100W na kótu Rokycany – Čílina. Podle vyjádření technického odboru i při dodržení navrhovaného vyzářeného výkonu indikoval výpočetní systém nežádoucí vliv na vysílač Ústí nad Labem 88,0 MHz/1 kW (Evropa 2). Rada přesto žádost odeslala na koordinaci ČTÚ.

ČTÚ nechce autokina?

Už delší dobu probíhá řízení o udělení jednowattového kmitočtu Pardubice – Hypernova 91.9 Radiu Profil, resp. nově Hey Profil. Důvodem této žádosti byla realizace projektu autokina u hypermarketu Hypernova Pardubice.

„Rada souhlasila s odesláním kmitočtu ke koordinaci. ČTÚ 3. února 2004 sdělil, že s ohledem na intenzivní využívání kmitočtového spektra vyhrazeného pro VKV vysílání nesouhlasí s využitím kmitočtu Pardubice – Hypernova 91,9 MHz (a ani jiného kmitočtu v tomto pásmu) pro účely zvukového doprovodu k promítání na obří plátno, případně i k jinému obdobnému využití,“ vysvětluje mluvčí RRTV Pavel Barák a dodává, že s tím RRTV nesouhlasí a žádá ČTÚ o podrobnější zdůvodnění.

Změny na Práchni a Classicu

Radio Prácheň požádalo RRTV o předchozí souhlas se změnou výše vkladů a obchodních podílů společníků: Václav Duchač: výše vkladu 54 000,-Kč, obchodní podíl 54/270; HEPY s.r.o. IČ 65409795: výše vkladu 54 000,-Kč, obchodní podíl 54/270; B.V.B. trading, spol. s r.o. IČ 17049776: výše vkladu 150 000,-Kč, obchodní podíl 162/270. Rada vyslovila souhlas.

Změny v licencovanmé společnosti hlásilo Radě také Radio Classic. Společnost má nyní pouze jediného společníka, firmu Mafra Media s.r.o. a byli jmenování noví jednatelé, Roman Latuske a Ondřej Sychroský.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .