Juraj Koiš novým šéfredaktorem serveru RadioTV

radiotvnewlogoOdborný server RadioTV má nového šéfredaktora. S účinností od 1. ledna nastoupil na tuto pozici Juraj Koiš, v níž nahradil dosavadního šéfredaktora Martina Šinkovského, kterému bychom tímto chtěli poděkovat za spolupráci a popřát mu hodně úspěchu v další profesní kariéře. Koiš se do vedení webu RadioTV vrací po roční pauze, během níž se věnoval vedení státního informačního webu o digitalizaci.

Koiš je jedním ze zakládajících členů redakce RadioTV v České republice i na Slovensku. Na projektu participuje od roku 2001. Prvních několik let vedl slovenskou odnož webu, v polovině března 2008 se stal šéfredaktorem obou jazykových mutací RadioTV. V roce 2009 vedl oficiální státní web o digitalizaci Digitálně.tv a spolupracoval s obdobně zaměřeným webem Digizone.cz.

Server RadioTV vznikl v roce 1999 pod názvem Radia.cz. Zpočátku se specializoval výlučně na rozhlasové vysílání. Od roku 2001 rozšířil své působení o informace z televizního světa a digitalizace, v průběhu roku 2009 přibyly i sekce Tisk, Internet a Outdoor. Na Slovensku měl projekt podobný vývoj – od roku 2001 fungoval pod názvem Radioweb.sk – později došlo k sjednocení názvu i obsahového zaměření s českým projektem RadioTV. Nyní se budou obě mutace rozvíjet odděleně.

Autor článku:

Komentáře (24)

 1. Jose

  Tak spíše by mělo být napsáno staronový, nežli nový, ne ? Pokud je mi známo, tak Radio TV měl 4, ale defakto 3, šéfredaktory. Tedy p.Radka Dreslera, p.Juraje Koiše, p.Martina Šinkovského, znovu p. Juraje Koiše. Což je ostatně uvedeno i v článku. Co se týče státního webu o digitalizaci, ten mne opravdu nezajímá a považuji ho za velice podprůměrný, jak ostatně se lze dočíst /tedy nikoli ode mne, ale od jiných/ z reakcí různých čtenářů, na informaci o změně designu tohoto velmi pofidérního, státního webu o tzv.digitalizaci, který je uveřejněn, na Digi Zone. Digi Zone si naproti tomu vážím, je to dobrý web a jsem rád, že tam píše i p.Juraj Koiš a nazývám ho zde ve svých příspěvcích, Spřáteleným webem, právě z důvodů osoby, p.Juraje Koiše. Zatím co, když se zmiňuji o jakémkoli jiném webu, nazývám ho ve svém příspěvku, Konkurenčním webem.

 2. juko

  Máte pravdu, jsem spíš staronový šéfredaktor, a vašich slov si vážím ohledně mého působení v Digizone si vážím. Teď budeme s Digizone spíš konkurenti, i když si myslím, že slovo konkurence není úplně na místě. Nejde o to za každou cenu spolu soutěžit ale spíš se vzájemně doplňovat, aby čtenáři měli motivaci navštěvovat oba weby.

  1. beat

   Tento web byl donedavna velice mrtvym a upadajcim.Behem kratke doby se vsak z radiotv stal opravdu zajimavy a moderni informacnim webem nejen o rozhlasovem vysilani.Zasluhu si myslim na tom ma prave Martin Sinkovsky.Doufejme,ze tam kam tento web nasmeroval pujde i nadale.

  2. Jose

   Budeš se možná divit, ale nemá. Tedy sám p.Martin Šinkovský zde několikrát uvedl, že všechny změny v podstatě připravil p.Koiš a p.Šinkovský za něj vyžere smetanu a bude tak chápán. Takže p.Šinkovský nechtěl aby tomu tak bylo a uveřejnil zde informace a to několikrát, že vše bylo v podstatě již připraveno za minulého šéfování p.Koiše a p.Šinkovský už to pouze řekněme dolaďoval. Nic méně, je nutno podotknout, že změna přišla pozdě a že zároveň i p.Koiš (a to se mu líbit nebude)se s tím, s prominutím sral, tedy byl to také on, kdo to nechal nejvíce zanedbat, tedy ten, kdo nastoupil po p.Dreslerovi. Ovšem pak tedy změnu, sice pozdě, ale přece, připravil. A slávu přenechal p.Šinkovskému. Takto nějak přibližně to je. Nic méně dobrá, dnes se vrací a dá se předpokládat, že současný stav udrží.

  3. beat

   Pozitivni je,ze tato zmena vubec prisla.

  4. Jose

   Ano, to v každém případě. S Tvojí první větou, zcela a do jediného písmenka souhlasím.

  5. juko

   Je pravda, že v roce 2008 byl tento web obsahově podstatně horší, bylo pro to několik objektivních i subjektivních důvodů, které už nemá smysl rozebírat. Nicméně Martin Šinkovský udělal na webu obrovský kus práce, a i když byly mnohé změny připraveny předem a čekaly na realizaci, po mém odchodu se je podařilo zrealizovat zejména díky Martinovi a novému vedení společnosti Limemedia. Takže v tomto ohledu vidím ty zásluhy rovnocenně pro oba, Martin skvěle zrealizoval to, co jsme společně naplánovali.
   Za sebe můžu říct, že po ročním působení v redakcích Digitálně.tv a Digizone.cz se cítím jistější a zkušenější a doufám, že se to pozitivně projeví na obsahu.

  1. juko

   Veľký dík Radku :-)

 3. Ivo Rottenberg

  Jsem z generace, která se domnívá, že svět je dokonalý a každá změna může vést jen k horšímu. Zde jistě platí výjimka, kdy bude oživeno blogování, abych se sám nestal grafomanem.
  Přeju mnoho sil Jurajovi do nové éry serveru.
  P.S. Martinovi by se lušelo poděkovat, což tímto činím.

  1. Jose

   Tak jistě, též se přidávám. Tedy k poděkování p.Martinu Šinkovskému. Vedl to velmi dobře.

 4. violista

  Tak šup do práce :-)) Není to vůbec jednoduché psát stále nové a nové informace. Netušíte někdo, kdo ted‘ šéfuje webu digitálně.tv? Nějak se to tam rozjelo ve velkém nejen graficky, ale ba i s mapou pokrytí? Docela to vypadá slibně … :-))

  1. Jose

   Kopírováno ze serveru Digi Zone (kam ovšem pravidelně chodíš, tak nevím proč si to tam nepřečteš):Digitálně.tv po společnosti Internet Info, mj. provozovatele webu DigiZone.cz, převzala firma Czech Info, za kterou stojí podnikatel Jaroslav Berka.Současně s předáním štafety společnosti Czech Info se mění i pozice šéfredaktora, ze které odchází Juraj Koiš, kterému bychom tímto chtěli poděkovat za spolupráci a popřát mu hodně úspěchu v další profesní kariéře. Novým šéfredaktorem, resp. šéfeditorkou webu Digitálně.tv, bude od 1. ledna 2010 Karolína Hloušková.

  2. Jose

   A mimochodem, když si tam zajdeš přečíst diskusi pod tou aktualitou, tak zjistíš, že 4 čtenáři z nich minimálně 2 si hodně vážím, protože toho hodně moc o vysílačích vědí. Nad tím vůbec nejásají. A řeknu ti proč. Barvičky a omalovánky a pičičandičky umí dneska udělat každý pitomec, ale, když tam bude mít v tabulkách faktické chyby a nepřesnosti, tak si to může i s těmi omalovánkami strčit za klobouk.

  3. juko

   Violisto, barevná mapa pokrytí byla i v původní verzi webu Digitálně.tv, a pokud jde o informace, je tam toho nyní podstatně méně, byť ten web působí, že je bohatší. Jenže zmizel celý archiv zpráv původního webu včetně archivu dotazů v Poradně a dalších věcí. Graficky se mi ten web zdá malinko přehlednější, pokud jde o tabulky a průvodné informace, ty vychází z původní verze.

  4. Jose

   Však taky ty chyby byly už v té původní verzi. Právě čtenáři si z toho dělají srandu, že to nějaký byrokrat opsal /překopíroval/ aniž by se obtěžoval překontrolovat, zda jsou ty údaje správné a že pro objektivní informace je lépe navštívit web Radiokomunikací…

  5. juko

   Připouštím, že v některých oblastech byly chyby, ale vycházel jsem vždy z oficiálních dokumentů. Zejména v oblasti Trutnov ale docházelo ke změnám a nebylo všechno vždy úplně přesné. Snad se nové redakci Digitálně.tv bude dařit lépe :-)

  6. Jose

   Tak, tak, Váš problém nyní bude, postarat se o to, aby byly vždy, aktuální tabulky zde, kterých také několik je…

  7. juko

   Máte pravdu, zdejší tabulky jsou v řešení, bude to jedna z mých prvních priorit. Zanedlouho se bude měnit i redakční systém, a pak přibudou i nové obsahové prvky.

  8. Jose

   Jo, jo, budeme se těšit, nebo-li uvidíme, co se z toho všechno vyvrbí… Malinko se mi zdá, že zdržuje, ten schvalovací systém, v diskusích pod články, v přímých diskusích, už je naštěstí, zrušen… Je otázkou, zda by nebylo výhodnější, ho u diskuzích pod články, vypnout také a riskovat třeba i nepatřičný odkaz, s tím, že by později, byl eliminován třeba změnou adresy na ******, nežli to nechávat, tak, jak to je… Mám dojem, že to velmi brzdí, diskuse…

  9. violista

   Jj, už vím …. já četl Digizoun až později :-))) Omlouvám se.

  1. juko

   Vzpomínky vždycky působí líp. Server Radia.cz byl na svou dobu skutečně prvotřídní, ale pokud se přenesete do té doby, chyběla mu denní aktualizace, a tehdy neměl prakticky žádnou konkurenci ve svém oboru. RadioTV se pohybuje v úplně jiném „světě“, a dovolím si tvrdit, že informací o rádiích je zde mnohem víc než tomu bylo před deseti lety.

  2. Jose

   Jo,jo… Hawkey = Radek Dresler, Sin = Martin Šinkovský, Juko = Juraj Koiš.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .