Bratislavské rádio vysílá měsíce bez moderátorů

radiometropolaRádio Metropola v Bratislavě již téměř půl roku vysílá bez živých moderovaných vstupů a nenabízí ani zpravodajství. Důvodem jsou finanční problémy a neúspěšná snaha najít investora, který by vysílání financoval.

Rozhlasová stanice, kterou rozjížděl známý slovenský moderátor Ľudovít „Mravec“ Jakubove, funguje od loňského léta v krizovém režimu. Moderátorský tým byl rozpuštěn, rádio hraje jen hudbu a nevysílá ani zpravodajství. V programu se však objevuje reklama na partnerské společnosti. Původně se ve vysílání nejmladšího bratislavského rádia objevilo několik osobností slovenského éteru, později byl ale program utlumen.

RADIOTV.SK: Rádio Metropola výrazne utlmilo program, zmení majiteľa?
BLOG.RADIOTV.SK: Veľké príbehy malých rádií (aj o Rádiu Metropola)

Původním investorem projektu byla technologická společnost AGEM Computers, později do projektu vstoupila firma E & J, která dnes vystupuje pod názvem Leverage Systems. Nového majitele nebo investora se ale po 18 měsících provozu nepodařilo najít. Rádio bylo přitom v problémech již před zahájením vysílání v létě 2008, kdy podmínilo svůj rozjezd tím, že slovenská Rada pro vysílání povolí výraznou změnu vlastnických podílů spočívající ve vstupu investora. Podíly v licencované společnosti se přitom měnily už několikrát.

Podle neoficiálních informací hodlá skupina nynějších majitelů celé rádio prodat ale zatím nenašla vhodného kupce. Prodejní cena se má podle zákulisních informací pohybovat ve stovkách tisíc eur, v přepočtu měla dokonce převýšit sumu 10 milionů slovenských korun.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .