Zítra proběhne koncert proti mediálním radám

vaclavakmalyV úterý 28. dubna se na pražském Václavském náměstí uskuteční koncert proti současným mediálním radám. Akce nazvaná Nejsme budoucnost tohoto národa se zúčastní také Ivo Mathé, moderátor Pavel Anděl a producent Čestmír Kopecký. Koncert organizují občanské sdružení Pro Wave a iniciativa Inventura demokracie (ID).

„V poslední době vzbudil pozornost skandální náhubkový zákon. Ovšem ten je jen špičkou ledovce. Politici se snaží nasadit médiím chomout už dlouho,“ uvedl Jiří Boudal z ID. Podle jejích zástupců poslanci přitom do rad nevolí nezávislé odborníky, ale různé „kumpány“, kteří budou oddaně hájit jejich zájmy. Příkladem jejich nekompetentnosti je podle nich nedávná kauza Radia Wave, kdy členové Rady Českého rozhlasu s využitím chybného překladu písňového textu z angličtiny obvinili rádio z propagace fašismu. V následné diskusi se pak radní pustili i do příznivců alternativní kultury. Výrok programového ředitele rozhlasu Richarda Medka o posluchačích, kteří „nejsou budoucností tohoto národa“, pak vyvolal vlnu nesouhlasu nejen posluchačů Radia Wave.
„Chceme, aby se změnil způsob volby radních, nenechávat výběr kandidátů jen na poslancích,“ sdělila Silvie Mitlenerová z ID s tím, že na obsazování rad by se měl kromě poslanců podílet i Senát, případně prezident, aby se snížilo riziko účelových stranických dohod.

Na koncertě vystoupí Tata Bojs, The Prostitutes, 100°C a další.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .