Vltava zasvětí víkend Chopinovi

chopinČeský rozhlas 3 – Vltava věnuje tento víkend světově proslulému skladateli Fryderyku Chopinovi.

Už v pátek večer od 20:00 je připraven reportážní pořad, který obsáhne uplynulé půlstoletí chopinovského hnutí v českých zemích. Hlavní motto pořadu zní: „Půlstoletí s polským básníkem klavírů„.

Den s Chopinem začínám na Českém rozhlasu 3 – Vltava v sobotu 27. února v 12:10 a skončí téhož dne o půlnoci. Speciální program se dostane do vysílání proto, aby připomenul 200. výročí skladatelova narození. Hlavní náplní odpoledne bude samozřejmě hudba, chybět však nebudou informace, reportáže a plno zajímavostí.

Odpoledním programem provází Pavel Ryjáček a Jindřich Bálek, přidají se k nim i klavíristé Ivan Moravec a Ivo Kahánek. Podívejme se nyní na kompletní sobotní program:

12:10 Chopinovský polední koncert s Ivanem Moravcem
13:00 Euphonia – Chopinova poslední londýnský noc (čtyřídílný rozhlasovýprogram o životě a tvorbě)
14:00 Rozhlasové jeviště – Jarosław Iwaszkiewicz: Léto v Nohantu (hra o životních osudech, v roli Chopina uslyšíme Petra Štěpánka)
14:50 Chopinovský odpolední koncert s Ivo Kahánkem
16:30 Chopin a Čechy, Chopin a my (komponovaný pořad)
17:45 Fryderyk Chopin v jazzovém hávu
19:00 Večer u Chopina (komponovaný literárně-hudební pořad)
20:00 Stanislaw Moniuszko: Halka (polská národní opera o čtyřech dějstvích)
23.15 Hudební fórum s Ivanou Radechovskou – Etnohrátky

Víkend s Chopinem na Českém rozhlasu 3 – Vltava uzavře v neděli 28. únroa v 16.30 program Světoví klavíristé a Chopin. Martha Argerich, Artur Rubinstein, Svjatoslav Richter, Maurizio Pollini a Rafał Blechacz hrají díla letošního jubilanta.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .