Ve Venezuele končí 240 soukromých rádií

radiofmmaleCelkem 240 soukromých rozhlasových stanic přijde ve Venezuele o své vysílací licence. S odvoláním na venezuelský deník El Univerzal o tom píše web Media Network.

Podle tamního národního regulačního úřadu Conatel byly licence vysílatelům odebrány, protože Conatelu stanice neposkytly aktualizované údaje o svém fungování. Podle předsedy Conatelu a člena vlády Diosdada Cabella bude všem vysílatelům, kteří údajně nebyli schopni dostát administrativním požadavkům, odebráno veškeré zařízení nutné k vysílání.

Stanice mají také pětiletý zákaz fungování v jakékoliv telekomunikační aktivitě.

Autor článku:

Komentáře (4)

    1. apeiron

      U nás už ten socialismus v rádiích dávno je.Stačí se podívat na náš éter.Jednotná uniformní rádia organizovaná v několika sítích(Blaník,Hitrádio FM,Fajn a další)všechna hrají to samé,používají stejné jingly,takže vlastně ani nevíte co jste naladili za stanici.Jak se zde začátkem 90 let vyrojilo plno dobrých lokálních stanic,tak postupem doby byla všechna pohlcena do těchto sítí které jsou centrálně řízeny z Prahy.Z lokálních rádií tak už zbyly jen názvy, aby to vyvolávalo dojem většího výběru.Je to hnus a návrat k socialismu kdy bylo na výběr pouze ze stanic Praha,Vltava a Hvězda.Dnes je to Impuls,F1,Blaník,Hitrádio FM,Fajn a ČRO.Stejně jako dříve se hraje pouze popový střední proud a masová zábava pro všechny…

    2. Jose

      Sice máš z 90% pravdu, ale ne zcela. Maličko to zkoriguju dle svého názoru. Sice se v 90.letech vyrojila obrovská spousta malých lokálních rádií. Ale pouze některá z nich byla dobrá a něco originálního přinašela, nikoli všechna. Tedy rozhodně nebylo plno dobrých lokálních stanic. Vezmu to podle našeho města. Nevidím žádný rozdíl mezi tím, když tehdy u nás strašil Radio Contact Liberec a Euro K. A dnes u nás straší Radio Contact Liberec a Dobrý den. Už tehdy většina těch stanic si zřejmě vzala za vzor socialistickou produkci a plácala se jako vesničtí kočkopsi v normalizačním popu. Máš ale pravdu, že byly některé vyjímky a těch je samozřejmě škoda. U nás by takovou stanicí šel nazvat Triangl. Ti dělali něco jiného. Ale takové stanice byly už tehdy spíše světlou vyjímkou. Ten zbytek se topil zcela v tom samém, v čem se dnes topí ty sítě, co je požraly. Dále nejde říci, že by se dnes nedostaly na FM nové, dobré stanice, tedy, že by zase nevznikaly. Vím minimálně o dvou. Radio Ethno v Praze a Rádio Gama v Mostě. Co je ale absolutně nejdůležitější a pro mne obrovský rozdíl od 90. let je to, že tehdy ta i třeba dobrá stanice někde v horní/dolní pro mne byla zcela a naprosto nedostupná a pokud jsem náhodou nejel kolem v době dovolených, neměl jsem prostě šanci. Takže mnoho z nich stačilo zaniknout nebo bylo požráno sítěmi, dříve, nežli jsem je stačil, vůbec kdy slyšet. Dnes je tomu naštěstí úplně jinak. Skoro všichni, až na pár vyjímek, jsou na netu. A já si konečně mohu pomocí ADSL nebo Wi-Fi pustit to, co z těch 90.let zůstalo, třeba pražské Radio 1. Takže pro mne osobně je současný stav fyzicky nebo prakticky lepší. Takže jen takto bych to doopravil. Je to možná paradox, ale u mne tomu takto a z uvedených důvodů doopravdy je. Ale jinak s tebou samozřejmě v té základní myšlence zcela souhlasím.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: ,