Událost roku? RCL je na internetu!

rcl_logoDnešní den přinesl zcela nečekanou a překvapivou zprávu – Rádio Contact Liberec začalo vysílat přes internet a navíc spustilo i plnohodnotné webové stránky.

Od pondělí 28. června 2010 si Rádio Contact Liberec mohou konečně pustit i posluchači nežijící v dosahu FM vysílání. Živý webový stream najdete na serveru Play.cz, ale také přímo na webu www.rcl.cz ve dvou kvalitách – 64 a 128 kbps – ve formátu WMA. V této souvislosti navíc Rádio Contact Liberec uvedlo první plnohodnotnou webovou prezentaci www.rcl.cz ve své dosavadní historii.

K TÉMATU: Potřebují rádia vysílání přes internet?

Až dosud návštěvníci našli na adrese www.rcl.cz jen bílou stráuku s logem a programovým schématem. Stanice Rádio Contact Liberec vysílá od 23. září 1991, ale až teprve po 19 letech v éteru se dostává jako jedno z posledních rádií také na internet. Ačkoli nejsou stránky RCL ještě plně funkční, už nyní zde najdete informace o programu, soutěže a další.

Rádio Contact Liberec naladíte v okolí Liberce na 101,4 FM (Ještěd 20kW, oblast 70-80 km). Alespoň jednou týdně toto rádio poslouchá 101 tisíc posluchačů, denně toto číslo čítá 48 tisíc. Před rokem tato čísla byla o něco vyšší – týdenní poslechovost 113 tisíc, denní 49 tisíc. Regionální stanice RCL oslovuje skupinu posluchačů ve věku 20 až 50 let. Hudební stránka představuje mix hudby od 60. let do dneška, důraz klade především na českou hudbu.

Autor článku:

Komentáře (5)

 1. Jose

  Souhlasím, tak to je tedy opravdu událost roku. Od té doby, co ten komunista tu stanici ukradl, tak do ní nevrazil ani korunu a nezměnil nic. Tohle je doslova zázrak. Tedy zcela nečekaný a neuvěřitelmý počin. Ještě z toho začnu věřit, že i komouší se už začínají měnit. Web je samozřejmě zatím nedodělalaný, protože kam jsem kliknul, nam mi to vypsalo, že : ,,…stránky se připravují..“. Nic méně je. A to je opravdu div. Že by vliv stanice Dobrý den ? Pak je to první kladný přínos Dobrého dnu. Tedy, že se RCL konkurencí začalo měnit, pak začnu věřit, že má smysl i DD i když jinak je stejně jako RCL na nic. Ale možná opravdu konkurence funguje i v tomto mini lokálním měřítku. Uvidíme. Jinak samozřejmě jinou otázkou je, zda těch Blaníků, Impulsů, RCL, DD apod. není příliš…

  1. Jose

   No, jeden čas /chvilku/ běžela fáma, že z RCL by mělo být Hitrádio./Žádné v této lokalitě nebylo./ Jenže mezi tím se stalo to, že na 100,7 vypnuli v Praze, Wave. A na 100,6 tím pádem ve Vratislavicích u ČTÚ a následně RRTV prošla koordinace 100,6 která roky neprocházela. A na 100,6 začalo vysílat z Vratislavic a vysílá Hitrádio FM Crystal. Blaník tady pravda, do teď není. Údajně je podána do Liberce koordinace od Media Bohemia, ale má jít o Rock Radio nebo Oldies Radio, nikoli o Blaník. Což by bylo dobré. Protože v této chvíli jsou z 18 přidělených frekvencí použitelné 2, tedy Beat a Hey. V takovém případě, by byly relativně použitelné tři. Tedy Beat, Hey, Rock Radio případně Beat, Hey, Oldies radio, což by byla ještě lepší varianta. Tedy Oldies rádio by zde lidé vítali. Též tady má koordinaci Country rádio. Tak pokud by se to dostalo k použitelným 4. Tedy Beat, Hey, Oldies radio, Country rádio. Už by si fakt nebylo skoro na co stěžovat. Pak už by stačil jen někdo z trojce Radio 1, ČRo Wave, Ethno rádio a bylo by to zcela a naprosto dokonalé. Uvidíme. Co se týče Dobrého dnu, ten sice živořit bude dál, ten program je absolutně a naprosto příšerný a druhý takový amaterismus se i po ČR hledá obtížně, nic méně je to stranické vysílačka ODS/ což je také kuriozita/ a dokud samozřejmě bude na radnici Liberce vládnout ODS a ta má pozici jakou ve městě má /Klaus označoval Liberec za baštu ODS/, tak v tom případě nepředpokládám, že by DD měl nějaké potíže. Samozřejmě pokud by přestal být chráněn zmíněnou stranou anebo se dostala ODS v Liberci do potíží, tak samozřejmě pak bude DD, jedna z prvních věcí, co skončí… Ovšem dokud bude oDS v LBC bude tam i DD, sice živořící, protože to nikdo neposlouchá, ale bude. DD a ODS je příliš pevně a příliš jednoznačně propojeno.

  2. Jose

   Ještě možná dvě věci. Za prvé je z toho trochu vidět, jak to v tomto státě chodí. Tedy LAGARDERE napadlo drze a sprostě RADIO GAMA v Mostě a zdrželo zahájení jejich vysílání, přitom GAMA v Mostě je výborné super rádio. Jedno z nejlepších v ČR. Nyní je zase napadený SAMSON na jihozápadě. Tak po takovýhle malých, ale zdánlivě bezbraných a velice kladných a přínosných si dovolují jít. Ale po DD nejde nikdo. Tedy DD vyfoukl dosti divným způsobem frekvenci BONTONu, což by byl určitě větší přínos nežli DD. A LAGARDERE ani neceklo. Ani hlásek…Jako myšky…Pěkně stáhli ocas a odklusali… Proč ? No, prostě oDS za zadkem DD a je ticho a netroufne si nikdo… Docela poučné. Na druhou stranu je nutno doplnit, že právě u DD se před zahájením vysílání/ i když já osobně jsem projevoval velký pesimismus, tedy nevěřil tomu ani náhodou a ani trochu/ šly tedy fámy, že by to právě měla být stanice s alternativním zaměřením, tedy blížit se třeba programům R1 nebo Wave nebo Ethno apod. a že by to mělo být zajímavé a o něčem jiném… Samozřejmě nepředpokládal jsem, že konzervativci z ODS, plně srovnatelní s normalizačními komunisty, by byli něčeho takové schopni, což se na konec i ukázalo, protože hraní na ,,blaníkovské struny“ se tam objevilo okamžitě. Takže prd. Nic zajímavého. Komentoval jsem to vtípkem, že ODS vyhrává komunistům. A že to asi dělá záměrně a chce přesvědčovat členy KSČM v LBC o pravdě ODS. No prostě žádná orientace na nějaké nekomerční, mladé, progresivní žánry se nekonala… No jen poukazuji na to, že se to, nevím, z jakých příčin a důvodů, předpokládalo. No, nestalo se. Ryzí konservatismus. Takže máme v LBC 2 obdobné lokální konzervy. I když DD by mohlo být teoreticky při těch několika posluchačích úplně jedno, co bude hrát a mohlo by se toho konservatismu vzdát a mohlo by jim to být jedno. Nikoho moc by netratili, možná naopak získali. A vzory R1, Wave, Ethno jsou jasné. Nebudou a nejsou toho ti lidé schopni, bohužel. Jsou to prostě konservativci v tom nejnegativnějším slova smyslu. Jediný rozdíl od RCL byl ten, že od samého začátku nepodceńovali net a byli na něm. No tak s nimi RCL srovnalo krok. Ale nevím zda se bude nějak positivně projevovat konkurence mezi nimi, spíše asi ne. Takže větší význam mají ty příchozí. Evropa 2, Kiss Delta, Černá hora, Hey, Beat atd. Důvod takové poslechovosti RCL víceméně spočívá nikoli v programu, ale v ,,Ženevě“ z Ještědu. Tedy je slyšet i tam, kde ostatní slyšet nejsou.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .