Také Český rozhlas připomene výročí vstupu ČR do NATO

radiotv22Dnes je tomu deset let, co Česká republika vstoupila do NATO. Tuto významnou událost bude připomínat Český rozhlas. ČRo 1 – Radiožurnál začne už v 7:50, kdy pozvání do Ranního interview přijal VÁCLAV HAVEL. Ten bude s moderátorem JANEM POKORNÝM hovořit na téma NATO a budoucí perspektivy Severoatlantické aliance.

Hostem LUCIE VÝBORNÉ v Dopoledním Radiožurnálu bude v 10.00 hodin pplk. IVAN POSPÍCHAL – profesionální voják, který se mimo jiné účastnil mise v Afghánistánu.

V pořadu 20 minut Radiožurnálu bude hostem MARTINA VESELOVSKÉHO zástupce generálního tajemníka NATO JIŘÍ ŠEDIVÝ a pět minut po 23. hodině bude NORA FRIDRICHOVÁ zpovídat PETRA LUŇÁKA, historika NATO v pořadu Nad věcí.

Výročí se bude věnovat také Český rozhlas 6. Ten dnes od16.30 vysílá Hovory o hledání s bývalým politikem PAVLEM BRATINKOU. S moderátorkou IVANOU DENČEVOVOU provedou historický exkurz do období vstupu ČR do NATO.

V sobotu 14. března pak ve 20.10 hodin vysílá ČRo 6 kontaktní pořad pro posluchače Volejte šestku na téma: Zajistilo členství v NATO dostatečně bezpečnost ČR? Své názory mohou posluchači také psát na adresu: volejte.sestku@rozhlas.cz. Moderátorkou je MARKÉTA ŠEVČÍKOVÁ.

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .