Středa bude na Praze patřit Slovensku

bratislavskyhradmalyČeský rozhlas 2 – Praha si na středu 24. června připravil pro své posluchače speciální vysílání, které nabídne řadu zajímavých informací z aktuálního dění na Slovensku.

Slovenský den odstartuje vysíláním Dobrého jitra, které začíná po páté hodině. Rozhlasoví reportéři během několika dnů natáčeli téměř po celém Slovensku reportáže o současném dění u našich východních sousedů. Týkat se budou například zavedení eura, Vysokých Tater, slovenských lázní, nově otevřeného Národního divadla nebo zrovna rekonstruovaného Bratislavského hradu.

Ranní vysílání Dobrého jitra přivítá i hosty, mezi kterými bude například ředitel Slovenského institutu v Praze, člen Rozhlasové rady Slovenského rozhlasu a zároveň známý slovenský  hudebník Vladimír Valovič.

Od 8:30 do 12:00 mohou posluchači v Atriu sledovat pořady Jak to vidí (se slovenským velvyslancem v ČR Peterem Brněm), Rodinný lékař (s očním specialistou a primářem Jánem Lešťákem), Setkání (s hercem Andrejem Hrycem). Dále je připravena například pravá slovenská lidovka.

Speciální vysílání bude pokračovat i odpoledne. Slovenským dnem na Praze bude provázet moderátor Pavel Kudrna. Vysílání vzniká za spolupráce Slovenského institutu v Praze a Slovenského velvyslanectví v ČR.

Foto: Internet

Autor článku:

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .