Slušnej rock míří do Krumlova

rock_goldNÁHLEDY UVNITŘ – Už od 3. března mohou obyvatelé Českého Krumlova naladit Rock Rádio Gold.

Od tohoto týdne se na kmitočtu 89,3 FM začne šířit signál Rock Radia v Českém Krumlově a okolí. Dokrývací frekvence rozšíří signál Rock Radia Gold, jedná se o jednu ze tří stanic rodiny Rock Radií. S tímto krokem přichází i komunikační kampaň Rock Radia, ta přitom vychází ze sloganu „Rock je slušná muzika„, koncept je doplněn charakteristickým vizuálem. Kampaň v sobě zahrnuje tištěná média, drop maily, letáky a billboardy. Nedílnou součástí zahájení vysílání budou i netradiční guerillové aktivity.

PODÍVEJTE SE NA AKTUÁLNÍ KAMPAŇ – UKÁZKA 1, UKÁZKA 2

Rozšířením signálu do Českého Krumlova Rock Radio dál posiluje své postavení ve svém ‚domovském‘ regionu, v jižních a západních Čechách,“ vysvětluje Petr Sznapka, programový ředitel Rock Radií. „Rock Radia existují teprve rok a čtvrt, za tuto relativně krátkou dobu se nám podařilo přijít s kvalitním programem, nabídnout zajímavou hudební alternativu a především vytvořit z našich posluchačů fungující komunitu. Podle posledních výsledků RadioProjektu mají Rock Radia více než 150 tisíc posluchačů týdně. Bez dalšího rozšiřování pokrytí je další nárůst poslechovosti pro rádio našeho zaměření jen těžko představitelný,“ dodává Petr Sznapka.

Autor článku:

Komentáře (27)

 1. SETI72

  Už ten slogan je strašný!!!
  Pravověrní rokeři tuto stanici stejně neposlouchají, takže pro Krumlov naprosto zbytečná frekvence v eteru.
  Ovšem jako alternativa k těm různým pop a soc-pop rádiím dobrý.

  1. Jose

   No, ono je to spíše o tom, že když si někdo myslí o rockerech, že jsou to špinaví hospodští povaleči a feťáci, tak je to nejspíše navoněný, nalakovaný a nabarvený buzerant… Takže samozřejmě všichni normální lidé vědí, že tomu tak není, takže pokud někdo použije tento termín, je vidět, že je sám poškozen propagací komunistů o prohnilých rockových narkomanech ze západu a musí sám sebe přesvědčovat o tomto své objevu, že ti komunisté lhali… Což je ovšem věc, kterou každý normální člověk, co kdy nějakého rockara potkal, ví. Takže pokud oni to nevědí, dokazují tím pouze, že nemají s rockem, nic společného. Takže asi tak. Prostě přesvědčují asi sami sebe nebo Media Bohemia o něčem, co všichni vědí, mimo pár tupců a jich… Nefunguje ani slogan ani www ani vše, to co hrají, jako funguje především dosah vysílače a nouze této hudby na FM. Takže kdo v Budějicích a spol nechytí Beat, naladí je, naladit něco třetího už možnost nemá.
   http://home.tiscali.cz/~cb009902/poslechovost.htm

 2. e-jirka

  RockRadio je vybroušený marketingový produkt. Prostě to tak je! Je to čisté a uhlazené a přesto (na media bohemia) trošku rebelské (guerillové kampaně, večerní hudební speciály)…
  Jose, většina lidí fakt nejde proti proudu jako ty.

  1. Jose

   Já nikdy neřekl, že většina lidí jde proti proudu, ale za prvé proud rocku je dosti silný a dravý už někde od 60. let a za druhé, proudových stanic tady snad mají dost ne ? Tedy Blaník, Hitrádia a Fajn rádia. Takže alespoň Rock rádia by mohli dělat pořádně. Ale nedělají. Jediné, co tahle firma dělá pořádně je OLDIES RADIO OLYMPIC. To dělají dobře. Jenže pro změnu má jen 2 frekvence, jednu v Praze, druhou v Táboře. Měli by se zaměřit na propagaci a šíření této své stanice, jestli nechtějí být za úplné trotly.

  2. e-jirka

   Nechci se zastávat MB, ale nemyslím si, že dělají nic pořádně. Blaník, Hitrádia i Fajnrádio mají naprosto jinou cílovou skupinu. Po pěti minutách poslechu je tam slyšet obrovský rozdíl. A že je to dělané dobře dokazují čísla Blaníku (rádio je byznis a z toho pohledu je blaník velice úspěšný).
   Obdobné jsou rockradia. Jak už jsem napsal, ten produkt je vybroušený a poslouchatelný. Narozdíl od Beatu i pro masy!

  3. Jose

   Tak to jsi asi neslyšel žádnou zahraniční úzce zaměřenou třeba punkovou nebo metalovou nebo alternativní rockovou stanici. Beat je naopak dělán pro masy a je velice komerční a obsahuje všechny možné rockové možnosti, tedy hraje tam mnoho věcí, co se hrají zcele běžně i na popových stanicích. Rock rádia nejsou naopak dělána, pro nikoho, tedy jde o mišmaš, rockových věcí poškozených celkovým projevem, image a nevkusnými popovými doplňovačkami, které odradí naprosto jakéhokoli rockového posluchače, zatím, co popového, zase odradí ten rock samotný Pouze to využívá pokrytí a nedostatku slušných rockových stanic jako ostatně většina podobných vysílaček, tedy má to lepší signál nežli Beat a to je jediný důvod, proč to lidé ladí.

  4. Jose

   Když to shrnu. Tak Oldies zaměření má to je jasné. A perfektní. Rock rádia zaměření mají, ale špatně provedené, nedůsledné a nekvalitní. Blaník zaměření má, tam je to také jasné. Fajn rádia neznám. Ale jaké zaměření mají mít tzv. Hitrádia, to jsem s prominutím ještě nepochopil, vždyť tam je naházeno přes sebe, bez jakéhokoliv smyslu úplně všechno, co nemá zcela žádnou souvislost a podobnost, leda, že by byla zaměřena na lidi bez uší. Nikdo jiný mne nenapadá.

  5. Jose

   V podstatě by se dalo říci, že posluchač Hitrádií, je něco, tak naprosto nesmyslného, že nemůže fyzicky ani existovat. Ovšem, kde potom si cucají, ta čísla, to nevím ?

  6. e-jirka

   Nemůži si pomoct, ale rockradia jsou mnohem méně posluchačsky náročné. Třeba být nevydržím poslouchat ani minutu (což je asi tím, že nejsem rocker :))

   Co se týká hitrádií – je to typický AC formát – viz. lexikon rozhlasových formátů:
   Nejmasovější nenáročný formát založený na popové muzice s výjimečnými přesahy do softrocku nebo velmi lehké taneční hudby. Středně široký playlist postavený na největších hitech posledních deseti až dvaceti let, nové hity jsou zařazovány opatrně s několikatýdenním zpožděním proti rádiím CHR. AC formát se svými odnožemi oslovuje široké vrstvy posluchačů a díky tomu se v průzkumech poslechovosti obvykle vyskytuje na nejvyšších příčkách.

  7. Jose

   Pak to co dělají není AC formát, osobně jsem tam slyšel rockovou kapelu Kiss, hned na to nějakýho Nedvěda nebo co a k tomu snad Vondráčkovou nebo jiného českého paskvilníka, nic z toho není ani softrock ani taneční muzika. Jen český kočkopes.

  8. Jose

   Je to asi půl roku a šlo o Hitrádio Crystal, dnes se to sloučilo a jmenuje se to, mám dojem, Hitrádio FM. Čímž se to mimochodem zlepšilo, to jsem si ještě prubnul, ale ne natolik abych měl odvahu, to ještě někdy pustit. Hrozná stanice…

  9. DJ Dick

   > Pak to co dělají není AC formát, osobně jsem tam slyšel rockovou kapelu Kiss, hned
   > na to nějakýho Nedvěda nebo co a k tomu snad Vondráčkovou nebo jiného českého
   > paskvilníka, nic z toho není ani softrock ani taneční muzika. Jen český kočkopes.

   To sis asi spletl Hitradio s Blanikem. :-)
   Nedvedy Hitradia 100% nehraji, za to dam krk. A Vondrackovou tak jedine Lucii, od Heleny maximalne nejakou tu tanecnejsi vec typu „Dlouha noc“. Tim se ale nechci Hitradii nijak zvlast zastavat, ten jejich program je opravdu hrozny mismas. Zkousi obsahnout siroke spektrum zanru, ale absolutne nezvladaji ty skladby seradit tak, aby to dohromady ladilo.
   A ze fusuji do rocku? Zda se, ze jim doslo, ze RockRadia jim zacala brat posluchace, tak se je pokouseji pretahnout zpatky… ale timhle pristupem tak maximalne na***ou jeste vic stavajicich posluchacu.
   No, nicmene porad lepsi Hitradio nez Blanik, to snad uznas… :-)

 3. Barka

  Tady není co řešit. Hitrádia chtějí zařadit rockové kousky. Když jde o kvalitu, vždy se tyto guláše musí opřít o rock. Jenom si je nutné zapamatovat , že u nás vyrostli
  statisíce lidí čistě na rocku. Ti se nepotřebují ani nebudou srát v pondělí doleva a v
  úterý doprava. My si prostě pustíme Beat a mišmaše neladíme. V tomhle jsou rockeři
  jedineční.

  1. DJ Dick

   …a prave proto by do toho nemel fusovat nekdo, kdo to neumi (Hitradia a Rock Radia)… :-))

  2. Barka

   No právě ti do toho fušovat budou, protože v tom svém guláši nic lepšího nenajdou.

 4. Angelic

  2 Jose: Moje označení rockerů bylo reakcí na první článek, kde se psalo o tzv. „pravověrných rockerech“ na které je tohle radio až příliš uhlazené. Já to vzal s vtipem a napsal, že rockera si každý představuje jinak, dále jsem zareagoval tím, že tohle radio má svou posluchačskou základnu (jestiže umíš číst, víš to jistě také). Každý ať si poslouchá co chce, to že ty vybočuješ neznamená, že ostatní jsou navoněný buzeranti, maximálně to znamená to, že ty jsi špinavý a zakomplexovaný. Tak příště bacha, ať ti nepraskne cévka ty drsnej rebele.

  1. Jose

   V klidu, to nebyl útok na Tebe, ale na ně, ten vtip jsem v tom viděl, ale obával jsem se, že ty neuvidíš můj, ale v poho… Jen jsem si představil třeba Yes, vegetariany a makrobiotiky a kde co… A tuším, že nikdo z nich nevylezl z hotelového pokoje aby něco nechytil a kochali se krásami Prahy přes okno hotelu… Ostatně on s rouškou na hubě běhal i takovej popovej Jackson…Takže jsem jen chtěl naznačit, že jsou vedle jak ta jedle, tebe se to netýkalo, jen jsem na Tebe plynule navazoval..Zdař.

  2. Jose

   Na podřadný ruský voňavky pašovaný z Polska jsem opravdu šíleně alergický a to je přesně to, kam jsem zařadil toto rádio. Jinak pochybuji, že tohle může mít stálé posluchače. Vím pouze o taxikářích a u těch je to prostě z důvodů pokrytí, ono je blbé někam někoho vézt a furt si přelaďovat rádio. Když by to chcíplo, a bylo místo toho něco rozumnějšího, tak ani jeden z těch jejich tzv. stálých posluchačů ani nemrkne…Asi tak.

  3. Jose

   Na druhou stranu, samozřejmě jak v tomto dialogu padlo 3x a na tomto serveru už asi 20x, ve stavu absolutního nedostatku kvalitní rockové hudby na českém FM, má samozřejmě i toto s největší pravděpodobností podstatně větší úspěch nežli původní Radio Gold, který nebyl zhola nic, tedy typický vesnický kočkopes. Já u nás mám na FM BEAT, ale také jsem potěšen, že u nás začalo loni vysílat Hey rockové hity,/respektive změnilo program, jinak HEY, tu bylo dávno, ale s jiným programem, takže v podstatě to samé, protože i GOLD měl jiný program a dokonce i obě změnily název, tedy tomu původnímu HEY SEVER, teď říkají HEY ČECHY a tomu Vašemu původnímu Goldu, teď říkají Rock Radio Gold/ neboť pokud se dostanu mimo nevelký dosah Beatu, mohu náhražkově použít i Hey Čechy. A to s Rock Radiem Gold je prostě velmi podobné. Nic víc a nic míň.

  4. Angelic

   Tak v tom případě se omlouvám i za můj útok na tvou osobu. Je fakt, že jsem ten tvůj vtip zase neviděl já. No co, aspoň se rozproudila diskuze ne?:) Já osobně Rock Radio Gold neposlouchám, ladím občas po internetu Rockmax nebo si vybírám ze zahraničních internetových rádií. Tady v Českých Budějovicích bohužel není možnost naladit nějaké jiné rockové rádio (když nepočítám Beat).

  1. Jose

   Jo, vidim, otočil jsem to 89,6… Doufám, že jsem nezprasil víc případů…

  2. Jose

   Tak jsem to raději ještě překontroloval a fakt tam byla ještě jedna chyba, U Beatu v Ústí, teď už by to mělo být OK a celé to vypadá takhle http://home.tiscali.cz/~cb009902/

   Jinak nám nic nepřibylo,
   RRTV tentokrát rocku nepřála a NEUDĚLUJE Beatu
   Velká Biteš 96, 5 nebo 91,6 nebo 93,7
   Humpolec 107,9 nebo 101,6

   NEUDĚLUJE ani radiu ČAS ROCK
   Ostrava Poruba 102,8
   Ostrava 102,8
   Ostrava 90,3
   Krnov 89,8
   Opava 89,7

   Nepřeje ani kočkopsům
   a NEUDĚLUJE Hitrádiu FM
   Železný Brod 99,6

   Ale Pařízkovi, přesto přeje
   a pro zcela šílenou Dálnici,UDĚLUJE
   Humpolec 95,8
   Jáchymov na Moravě 104,1
   Oustředek 88,6
   Ostrovačice 94,2

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .