RRTV rozdávala rozhlasové frekvence

technika-obecne.jpgRada pro rozhlasové a televizní vysílání na svém 9. zasedání, které se konalo od úterý 12. května do čtvrtka 14. května, přidělila celkem jedenáct kmitočtů.

Společnost Kalendář Liberecka získala kmitočet Mladá Boleslav – Bradlec 103,5 MHz / 200 W pro program Rádio „Dobrý den“ na dobu 8 let.

Společnost Rádio Pálava získala kmitočet Brno – Kohoutovice 105,1 MHz / 500 W pro program Rádio Jih na dobu 8 let.

Provozovateli ESA-rádio byl přiděleny dva kmitočty pro program Fajn RadiaTábor 97,2 MHz/150 W a Klatovy 100,6 MHz/200 W.

Star Promotion může šířit vysílání Radia Hey Brno pomocí kmitočtu Prostějov 88,8 MHz/200 W.

PS Křídla získala pro program Rádia Petrov dva kmitočty – Boskovice 94,2 MHz/300 W a Třebíč 104,8 MHz/100 W.

Radio Beat se rozšíří do Mostu, kde společnost BROADCAST MEDIA získala kmitočet 93,0 MHz/200 W.

Rádio Zlín se rozšíří o kmitočet Uherské Hradiště – Jalubí 101,0 MHz/200 W.

LONDA získala kmitočet Jablonec nad Nisou 104,3 MHz/100 W pro šíření programu Rádia Impuls.

JUKE BOXu byl přidělen kmitočet Velké Meziříčí 92,2 MHz/100 W pro šíření programu Radia Čas – FM, okruhu Jižní Morava.

Autor článku:

Komentáře (13)

 1. LiborV

  RRTV rozhodla, že se od Brna nedostane žádný formát, který tam zatím nebyl zastoupen. Je možné, že alepoň dojde k výraznějšímu odlišení Rádia Kokodýl a Rádia Jih (je údajně laděno na starší posluchače než Krokodýl). Ale profilaci by to chtělo. Jenže na stejnou cílovou skupinu míří v Brně Čas i Rádio Petrof… Takže nic nového pro Brno:-(

  Hma Dobrý Den pro Mladou Boleslav, mě se tomu enchtělo ani příliš věřit. Víte kdo další se hlásil o fm v Mladé Boleslavi?

 2. Jose

  Bohužel ne a to by mne tedy vážně zajímalo…(jinak bych to nazval tlačenkou až do nebe volajací…)

  Ale jsem rád, že Beat dostal Most, ale je to pro mne také trošku nepochopitelné rozhodnutí. Tedy napřed mu to nedá a nechá tam vzniknout rockové Gama rádio a vzápětí mu podrazí nohy tím, že mu tam pošle osvědčený Beat.

  To rozhodnutí v Brně je také hodně zvláštní. Dělá to na mne dojem, říkám jen osobní dojem. Že RRTV už má průserů nad hlavu a situace kolem Dálnice, Hané atd. už byla dost horká a nechtěli to dále přiostřovat a chtěli se nejspíše vyvarovat potenciálních problémů, tak to udělali takhle. Ale, jak říkáš, sice takové středové nekonfliktní rozhodnutí, ale bohužel na to vlastně doplatilo Brno, protože mu to nic nepřineslo.

  K ostatnímu se snad nemá cenu vyjadřovat, prostě šíří se dál osvědčené tendenční koně, jako Impuls, Petrov, Čas, Faj Rádio. Snad za zmínku by stálo pozastavení se u Hey, pokud by nešlo o to, že má být změněn jejich program. Takže po změně programu už to také nikomu nic nepřinese.

  Ještě jsem vlastně zapomněl na ten Zlín. Tak to by snad šlo celkem označit za kladný nebo minimálně neutrální počin.

  1. ketie

   Souhlasim, to s tim Mostem je vázne divné. Proc nechce kiss na sever ?

  2. Jose

   Někdy mám pocit, že se RRTV snaží poškodit Beat, co se dá. Tak zásadní město jako Plzeň dostal až na třetí pokus. Některá jiná města dostal až na druhý pokus. A tak tedy i Most. Ale RRTV tím nepoškodila jen Beat, když tedy bude dříve startovat Gama rádio, ale poškodila i Gama rádio, z kterého by třeba byla dobrá rocková stanice. Pokud se Gama rádio udrží a bude rockové, jak by mělo být. Na konec po velmi dlouhé době půstu budou v Mostě rockové stanice dvě. Něco obdobného je v Praze, kde vedle rockového Beatu funguje i rocková Rock Zone. Jenže Most je o něco menší nežli Praha. Také dole na spodku ČR se umožnil vznik Rock Rádii a tak je má v Českých Budějovicích, Plzni a Karlových Varech jako konkurenci. Zajímavé je to ale na Moravě. Zatím, co Hey – poctivý rock se vždy bálo pustit tento Hey – poctivý rock v Praze, Pardubicích a Liberci, právě proto, že už je tam Beat, tak nyní má dokonce změnit program, takže o rockovou hudbu přijdou v Ostravě a Brně a na velké části Moravy. Všude tam, kde nedokáží zachytit Rock Max z jeho dvou vysílačů ve Zlíně a ve Vsetíně. Přitom Rock Max přišel o vysílač v Brně, znovu se tam již nedostal ač se o to pokusil a nedostal se ani do Jihlavy, kam se pokusil dostat 2x, ale v té už Beat je. Nic méně se o Brno snažila i Rock Zone a též neuspěla. Po změně programu Hey-poctivý rock až k tomu dojde, bude Brno, Ostrava a skoro celá Morava bez rockové hudby na FM. To je šílené.

 3. Jose

  Ještě si dovolím jednu malou technickou poznámku. Licence jsou uděleny na 8 let. Ovšem u nás platí ještě automatické prodloužení o polovinu, tedy o další 4 roky. Jsou tedy uděleny defakto na 12 let. Je rok 2009. Takže vyprší v roce 2021. Ovšem v tomto čase se má schválit diginovala, kterou všechny tyto udělené licence mají být prodlouženy do roku 2025. Takže přesnější by bylo říci, že tyto frekvence byly právě uděleny do roku 2025. Tedy nikoli na 8 let, ale na plných 16 let !

 4. Pavel

  Vždy se zájmem sleduji přidělování volných kmitočtů a jejich smysluplné využití.Docela mi zarazilo, že např. na kmitočet 100,6 MHh (Klatovy) nebylo vyhlášeno licenční řízení a rovnou byl přidělen Fajn rádiu. Jedná se o skutečně kvalitní kmitočet, kde by se mohlo vysílat i výkonem kolem 10 kW. Podobně nerušených kmitočtů na JZ Čech je minimum, přesněji řečeno již o žádném nevím. Proto vysílat s výkonem pouze 200 W je luxus.

  1. Jose

   No v každém případě konečně rozsekli to Brno a zároveň i tu Mladou Boleslav, což uchazeči o Brno byli veřejně známí a bylo to podle mne dost horké… Tedy pokud si ty zásadní zopakujeme, šlo tam 12 stanic a některých se mluvilo velmi, jako Haná, Country rádio, Rock Zone, Rock Max, Dálnice, Simple Music Rádio… Naproti tomu, kdo koordinoval tu Mladou boleslav a kdo se hlásil asi veřejně známé nebylo neboli stejně jako LiborV v prvním příspěvku ani já nevím, kdo se tam hlásil a stejně jako pro něj, je pro mne otřesným šokem, zjištění, že to dostal, Dobrý den. Měl jsem pouze k tomu to poznámku, že víme, kteří poslanci ODS, stojí za Dobrým dnem a pokud jsem měl v úmyslu volit ODS, z důvodů odstřelení Topolánkovi vlády za doby předsednictví EU, což bylo zcela zjevné poškození image ČR, které se mě hrubě dotklo. Tak toto své rozhodnutí, ještě velmi pečlivě zvážím, po některých velmi nepřijemných činnech, poslanců ODS, tedy jde zejména o prosazení diginovely 13.5.2009 a též o zjevnou podporu, právě stanici, Dobrý den. V každém případě. Sice špatně, ale tato dvě řízení byla ukončena. Nyní jsou ve hře další a to tahle:

   103 Plzeň
   105 Karlovy Vary
   105,6 Železná Ruda
   105,6 Tachov

  2. ONDREJ KROUPA

   K MLADE BOLESLAVI VIM A POVIM ASI TOTO KOORDINOVAL JI JARDA MACESKA BYVALI PROGRAM. REDITEL RADIA JIZERA NYNI MAJITEL NET RADIA http://WWW.MBRADIO.CZ TAKZE O NI TAKE ZADAL A PAK SI MYSLIM ZE DALSI SE HLASILO HEY RADIO ABY SPOJILO LIBEREC CESKOU LIPU A PRAHUA PAK DOBRY DEM.

  3. Jose

   Děkuji za informace. Pokud tam nikdo další nebyl. Pak odvolávám, co jsem napsal, protože v tom případě opravdu nebylo z čeho vybírat a potom už to udělení DD, zase až tak ,,zvláštně“ nevypadá.

  4. Petr Kružík

   100.6 Klatovy šlo koordinovat tak ještě do města. Na Doubravu a dokonce s 10kW ani omylem. Pavle, prober se! Musíš uvažovat minimálně s 100.5 Linz 100kW a 100.7 Cukrák 50kW…

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .
Štítky: