RRTV rozdala čtyři kmitočty – radují se Beat a Fajn

radia-obecne.jpgRada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) na svém 11. letošním zasedání, které se konalo v úterý 16. června, přidělila tři nové frekvence.

Fajn Radiu Hity byly přiděleny kmitočty Jeseník – město 87,6 MHz/50 W a Šumperk – město 89,3 MHz/100 W.

Radio Beat se objeví v Ústí nad Labem, kde získalo frekvenci 104,9 MHz/100 W (Ústí nad Labem – Stříbrníky). Další kmitočet získal Beat v Brně – Kohoutovicích. Jde o 91,0 MHz/200 W.

Autor článku:

Komentáře (14)

 1. Jose

  Šálí mne zrak, či co ?
  Hurá ! Beat na Moravě ! Jestli dobře vidím, nejen Ústí nad Labem, ale i Brno !
  To je SUPER ! Již 20 vysílač pro BEAT !!!

  91 Brno (čekáme na spuštění)

  92,5 Jihlava

  93,0 Most (čekáme na spuštění)

  94,4 Mladá Boleslav

  94,5 Jablonec nad Nisou

  94,9 Hradec Králové

  95,3 Praha

  96,9 Benešov

  97,5 Plzeň

  98,6 Tábor

  100,8 Slavonice

  101,0 Jindřichův Hradec (čekáme na spuštění)

  101,2 České Budějovice

  104,9 Ústí nad Labem (čekáme na spuštění)

  106,8 Karlovy Vary

  107,5 Kutná Hora

  107,6 Rychnov nad Kněžnou

  107,7 Beroun

  107,8 Liberec

  107,8 Pardubice

  Ovšem zamítli mu KLATOVY !

  neudělila provozovateli BROADCAST MEDIA, s. r. o. souhlas se změnou územního
  rozsahu a souboru technických parametrů, spočívající v přidělení kmitočtu Klatovy – Doubrava 107,5 MHz/400 W

  Bohužel nedaří se COUNTRY RÁDIU. Sakra práce, zamítli obě:

  – neudělila provozovateli COUNTRY RADIO s. r. o. souhlas se změnou územního
  rozsahu a souboru technických parametrů, spočívající v přidělení kmitočtu Hradec
  Králové – Roudnička 104,1 MHz/500 W alternativně Hradec Králové – Opatovice 104,1
  MHz/500 W

  – neudělila provozovateli COUNTRY RADIO s. r. o. souhlas se změnou územního
  rozsahu a souboru technických parametrů, spočívající v přidělení kmitočtu Chomutov – vodárna 89,6 MHz/200 W

 2. Jose

  Beat koordinuje ještě tyto, tak uvidíme…

  94.40 Rokycany – Nerudovo náměstí Rokycany
  98.80 Zlín – Příluky Zlín
  99.30 Děčín – Chlum
  102.00 Strakonice – Přední Ptákovice
  106.00 Opava – ul. Boženy Němcové
  107.40 Příbram – Kozičín
  107,50 Kladno – vodojem
  107.80 Česká Lípa

  A bylo také vypsané další řízení:

  – vyhlásila licenční řízení o udělení licence k provozování rozhlasového vysílání
  šířeného prostřednictvím vysílačů se souborem technických parametrů Mokrá –
  Horákov 89,2 MHz / 5 W se lhůtou pro doručení žádostí do 20. července 2009 do 19. 00 hod., časový rozsah vysílání: 24 hodin, souřadnice WGS-84: 16 45 20 / 49 13 05,
  územní rozsah vysílání: kmitočet je určen k pokrytí obce Mokré – Horákov a okolí.
  (To je taky u Brna !)

  1. Petr Kružík

   José…trochu Ti to upřesním.
   Ty kmitočty cos vyjmenoval jsou již na mezinárodní koordinaci. Česká vyšla.
   Strakonice 102.0 je pro Kiss Jižní Čechy, Beat tam má po novu 107.7 MHz.
   Obé kóta Městský les nikoliv Přední Ptákovice. Nově je taky na mezinárodce:
   96.6 MHz Písek – Hradiště
   92.7 MHz Humpolec – Vilémov
   93.8 MHz Znojmo – Deblínek

   Country zas až tak zkrátka nepřijde – 4 kmitočty jsou na mezinárodní.
   106.8 MHz Ústí nad Labem – Stříbrníky
   94.7 MHz České Budějovice – hotel Gomel
   102.1 MHz Plzeň – Viktoria
   90.3 MHz Jihlava – Holý vrch

   Vše je to „venku“ a mezi radiáky všeobecně známé, proto o tom vůbec píšu.
   Sic teda z logických důvodů neuvedu zdroj přesných informací.

   Taky jsem si říkal, Beat má konečně kmitočet na Moravě, prolomil „Hey-tabu“! :)
   Pak mi došlo, že první „moravská“ byla Jihlava, sic je vysílač vlastně patníkama 3km v Čechách. Bude ale časem jinde, na druhé straně staré historické hranice. A kdybych nebral Jihlavu jako směrodatnou, byl bych „zemská hračička“, tak reálně to byly Slavonice. Patník „Čechy“ je až u hradu Landštějna.. I když i tam je schválen posun na o hodně zajímavější kótu!

  2. Jose

   Díky moc za opravu. Jasně, na Moravě byl s Jihlavou to je pravda, ale to se tak nějak moc nebralo nebo telerovalo. To Brno, to už je něco. To je významné ! No. Hey Tabu. Víš o tom, že já tady věky poňoukám Hey aby mu to oplatili a spustili všude ten svůj Poctivej rock. Jenže oni se rozhodli pro něco jiného. Tedy pro Hey to můžeš. No tak Hey Poctivý rock bude věčná škoda a na tomto názoru nic neměním. Prostě bylo dobrý a bude ho škoda. Tak to ale konečně trochu prosvětlí situaci a přinese to dva klady. Za prvé ten, že u nás už vypnuli to Hey česky a nej, což bylo snad to nejpitomější, co u nás v kraji vysílalo. (Tedy to ještě neexistovala ta atrapa Dobrý den.) No a pak, jak už jsem taky uvedl, otevřelo to a zmorálnělo cestu Beatu na Moravu, takže bude vítán a odpadla mu dost slušná konkurence. Nebo tedy odpadne až Hey Poctivý rock přejde na program Hey to můžeš. Jen tam ještě je stále Rock Max, on se sice specializuje pouze na Heavy Metal, ale nic méně tehdy pod názvem AZ Radio to bylo první rockové rádio v ČR, to mu nelze prostě upřít i když má do dnešního dne pouze jediné dva vysílače. Zlín a Vsetín. Ale stále tam je a víme, že žádalo minimálně 2x o Jihlavu a také o Brno.

 3. Jose

  To je opravdu už moc pěkné. Dvacet vysílačů pro Beat. To je fakt skvělé. Snad brzy dožene ty největší a dotáhne to na 30 kousků. To by byla nádhera a tato skvělá stanice by si to zasloužila. Jen je opravdu velmi smutné, že se tak hrubě nadaří Country rádiu. To už bylo koordinací, oni se teď dopravdy snaží a stále jsou na svých 4. To je fakt hrůza. Kde se najde páté FM pro Country rádio ?

  1. pevy

   Ten Hradec Králové pro Country rádio mne opravdu moc moc mrzí. Taky mi připadá, že cokoliv CR zkoordinuje, nakonec neprojde. Je ovšem pravda, že s takovouto snahou mělo přijít Country rádio před 5-10 lety a dnes by na tom byli líp, než Beat.

  2. Jose

   No jo, s tím už nic nenaděláš, když leta hloupě a zbytečně spali. Podle mne až Beat jim pozvedl náladu, že vidějí, že to jde a chtějí to už taky. On tam taky byl ten normalizační prasák Zilvar, co ničil CR a potom Hey a dnes si říká medialní analytik. Však víš jak to bylo, ta doba, jak tady 3x denně tyhle normalizační kreatury psali o tom, jak by se v Čechách rockové rádio neuživilo. A když se potom Beat rozjel. Tak obrátili a začali psát, že rock, to je jako lidovka. Ale že folk a country, že to jen jen intelektuálština pro pražáky a že by to jinde nešlo a takové tyhlety kydy, jenom aby všude mohli beztrestně a co nejvíc, neservírovat ty hnusárny, těch pološílených komunistických zasloužilých umělců. No, ale myslím si, že v CR už pochopili o co šlo a že teď už se nedají a pojedou za Beatem. Jen to sakra už prolomit a získat pátou frekvenci.

  3. pevy

   Mně by docela zajímaly konkrétní důvody takových zamítnutí. Konstatovat stručně jen „neslučitelnost“ se stávajícími kmitočty je moc alibistické.

 4. Jose

  Je to vážně milé, že se Beatu takhle daří, ale chtělo by to k němu ještě alespoň jednu, jedinou stanici aby všude nebyl tak sám. Proč sakra musíme mít ve městě 7 popových ? Alespoń ještě jednu nějakou jinou, třeba Country rádio nebo Radio 1 nebo Radio Wave nebo Rock Zone nebo Oldies Radio Olympic. Ještě aslespoň jednu. Pražáci jich mají 5 ! Venkovani jenom ten Beat. To je hrozný nepoměr. Ale zaplať pán bůh za to, že alespoń ten Beat se šíří po venkově, jinak by to byla katastrofa a neměli by jsme tady nic.

 5. Jose

  Taky mám na autě ještě tu starou s pražskou frekvencí, když měli jenom
  95,3 Praha
  107,7 Beroun
  107,8 Pardubice
  Jako takové přivolávadlo.
  A pak přišel k nám
  107,8 Liberec
  To byla fakt sláva, ještě si pamatuji jak hned všichni každému volali telefony, že už to konečně vysílá a že už si i u nás můžeme konečně po takové době naprostého půstu u nás taky spustit z FM rádio a jak se to zase od jiných, vracelo zpátky a řekl bych, že tak do 15 minut to vědělo celé město.

 6. UPC

  No ten Beat bude asi jedina smysluplna stanice, ktera dostala v Brne za posledni dobu kmitocet. Ale je jasne, ze koupe AZ Radia a zmena na Hitradio Magic byla predchozim tahem na “šachovnici”, aby byla připravena půda pro Beat, jinak by to nedostal.

  1. Jose

   V Brně byla dvě rocková rádia AZ Rádio a Hey Poctivý rock. Pokud se situace změnila dnes tak, že AZ rádio se rozdělilo na Rock Max ve Zlíně a AZ rádio v Brně a to v Brně se potom sloučilo s Media Bohemia a stalo se z něj Radio Magic. A následně Hey Poctivý rock oznámilo, že z něj bude Hey to můžeš, což má být nějaký poprock s vyšší orientací na něžné pohlaví. Tak v tom okamžiku nebude v Brně ani jedno rockové rádio. A pak to Beat mohl konečně dostat. Tedy předcházely nebo musely nejspíše nastat napřed, obě dvě tyto změny a vzniknout v Brně stav, bez rockového rádia, pak teprve to Beatu milostivě dali. I když RRTV si nedělá moc hlavu ohledně Beatu. Tedy, že by ho ochraňovala před konkurencí. Není to dlouho, co dovolila v Plzni a Českých Budějovicích z Šumavy, Práchně a Goldu vznik Rock rádia, které sice není opravdovým rockovým rádiem, ale nic méně classic rockovou hudbu částečně hraje a konkurenci ve zmíněných oblastech Beatu vytváří. Ještě paradoxnější je to v Mostě, kde byl povolen vznik Gama rádiu, která má být také rockovou stanicí a následně tam byla přidělena frekvence i Beatu. Takže to spíše vypadá, že RRTV se snaží házet Beatu klacky pod nohy, kde to jde. Protože samozřejmě např. ten Most mohla Beatu udělit rovnou a pak by tam už Gama rádio nebylo potřeba. To rozhodnutí s Gama rádiem stejně udajně napadli Lagardere k vůli svému rádiu PRO, které se tam také účastnilo a Gama rádio díky tomu má zpožděný začátek vysílání, který již měl nastat.

 7. Barka

  Pro Brno je Beat doslova spása. Když ještě hrálo poctivé HEY , tak trochu konkurovalo,
  AZetko už dávno nebylo rockové , ale spíše , nevím jak to napsat, no asi o ničem , ale
  Beat je natolik skvělý , že jenom vydělali. A na HEYku taky dávali celé alba. Jenom
  pro představu , jedna kočka chtěla na Rock max zahrát celé Child in time a byla
  odstřelená , že hrají jen do 6 minut. To pro představu ,co se zrodilo ve Zlíně , nejdříve dobré AZetko a potom pád do hlubin. Pro mě je to strašné , ale na celé Moravě
  nehraje ani jedno kvalitní rádio , které je ryze moravské. O Brně ani nemluvím , hlavní město Moravy a čeká až jim do hlavy budou hrát borci z Prahy , před kterými
  s Beatem smekám.

Napsat komentář

Pro přidání komentáře musíte .